Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adhee

    csendes tag

    Udv,
    Nem akarok okoskodni, de mindenkinek ajanlom figyelmebe a Gabonaagy es az Agyepitok konyvet. Roviden osszefoglalva eliminacios dietaval lehet kezelni ezt a problemat teljes gyogyulasig. Ugyanis altalaban ezt taplalek intolerancia okozza (nam allergia), ami a mai eszkozokkel sem mitathato ki biztosan (csak az allergia). Igy egyesevel erdemes elhagyni a tej, a gluten, a cukor “szereploket”. Nagytobbsgeben a tej es a gluten a ludas. Nalunk eddig minden ilyen szorongasos, panikbetegseg ezzel a modszerrel megoldodott. Es probiotikus beontes heti 3x.... remelem tudtam segiteni... tudjatok semmit nem er az informacio ha nem hasznaljuk, tehat proba Egeszseg!!!

    Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

  • adhee

    csendes tag

    Lelki okokkal is kezdodhet, es mivel a lelki okok altalaban eros stresszhatassal jar, igy a gyomrodban levo belflora osszetetele megvaltozik es igy benne ragadhatsz akkor a panik jellegu tortenetben, ha mar esetleg a lelki resze megoldodott. Viszon van egy masik tenyezo, amikor valaki a taplalkozassal rontja el a belflorajat es mivel igy a bizonyos torzsek kihalhatnak a belrendszerbol igy azokat csak fermentalt etelekkel lehet visszaallitani. De nem akarok okoskodni, inkabb olvassatok el a konyvet es szanjatok ra az idot, ugyanis ezt jelenleg a vilag egyik legkomolyabb neurologusa irta es nem haszonszerzes celjabol!!!
    Ez egy nagyon osszetett dolog, mert nagyon sok tenyezo allhat a panikbetegseg, szorongas, depresszio hattereben. De ami biztos, hogy 90%-ban a stresszrekacionkat es a stresszturokepessegunket a bevitt taplalek hatarozza meg, most megmagyarazni nem akarom, hogy miert, mert nem nagyon szeretek telefonrol irkalni, de gondoljatok abba bele, hogy amit mi lelki problemaknak elunk meg, mondjuk munkahely problemak, prkapcsolat stb... akkor abba gondoljatok bele, hogy mondjuk amikor a haborubol haboruba cseppent bele az emberi nep, akkor igazabol barmelyik pillanatban megolhettek, megsem lettek az emberek depressziosak, panikbetegek stb... egy dolog valtoztott azota: megpedig a taplalkozasunk GYOKERESEN !
    Ha egy szo lesz amit meg akarsz jegyezni ebbol az egeszbol: a PALEO ETREND legyen !!! Ezzel max 1 honap es ujra ugy erzed magad mintha a valodi “gyermekkori” Enedet elned ujra...

    [ Szerkesztve ]

    Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

  • adhee

    csendes tag

    válasz Dorien #249 üzenetére

    Inkább először csak a saját esetemben beszélnék, mert nekem nagyon sokat segített. Cukor és finomított szénhidrát mentesség segített, aminek a most már a működési mechanizmusát is értem, amit meg kellett támogatnom egy Magnézium-threonát és egy Magnézium-citrát 4 hónapos kúrával. :R

    Írj rám, ha elfelejtettem volna értékelni. Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák