Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz Petya XT #250 üzenetére

    Érdekes topik, kicsit beleolvasgattam. Pánikbetegség engem szerencsére nem érint, ételintolerancia viszont annál inkább. Annyit tennék hozzá, hogy hazai orvosok közül is csak nagyon kevés említi meg, hogy a tej és glutén mellett a harmadik összetevő, amit ajánlott elkerülni - allergiásoknak vagy kimutathatatlan allergiában szenvedőknek mindenképpen -, az a hisztamin. Ez egy alattomos vegyület, részben az emberi szervezet is termeli, részben ételekkel kerül be a szervezetbe. Bélrendszer alapesetben le tudja bontani DAO enzimmel, de ha az enzimtermelés felborul vagy bélgyulladás alakul ki, akkor nagy mennyiségben be tud kerülni a véráramba. Szerteágazó tüneteket tud okozni, neurotranszmitterként is funkcionál, kedélyállapotra is kihatással van és szívműködésre is, és még egy halom dologra, például olyanokra, amiket itt a topikban is olvastam több embertől. Regényt lehetne róla írni, inkább annyit tanácsolnék, hogy próbáljatok meg összefüggést találni az alábbi listában jelzett erősen hisztaminos ételek elfogyasztása és rohamaitok között, különös tekintettel a hisztamin-felszabadító összetevőkre: Ételek hisztamin tartalma Nyugtatók szedése helyett ajánlanám inkább a gyömbéres-citromfüves tulsi teát, napi 2 csésze rendkívül jó hatással van az immunrendszerre, emésztésre, emellett nyugtat, stresszoldó stb., ráadásul még finom is, akár élvezeti teaként is iható. Elcsépelt dolog, de próbáljatok meg minél egészségesebben étkezni, kerülni az előre feldolgozott ételeket, műkajákat, a túlfűszerezést, a cukor és szénhidrát bevitelt csökkentsétek amennyire lehet. Már ettől néhány hét alatt sokkal jobban fogja magát az érezni, aki hajlandó ezt megtenni a saját egészsége érdekében.

    [ Szerkesztve ]

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák