Új hozzászólás Aktív témák

  • Falovas

    aktív tag

    Sziasztok!
    Üdvözlök minden videózás után érdeklődőt! Igen, én vagyok az aki néha ír valamit erre a fórumra, aki még mindig az FZ1000-es gépével jön , amit már lassan ciki lesz használni, mert már a mai kor technikai színvonala lassan túlhalad. Vagy nem!
    Most azért bátorkodom ismételten használni ezt a topikot mert hétvégén Tiszacsegén voltam a halászléfőző fesztiválon ami egy nagyon jó program azoknak akik szeretik a halászlevet. Ilyenkor féláron árulják( az ottani híres csárda), és olyan sor áll érte este 8-9 óráig hogy jó ha 30 percen belül sorra kerülsz. Az egyébként 2200Forintos halászlevet féláron veheted meg , ráadásul két féle van, sima és a korhely(tejfölös) , és ami a lényeg tele pakolják szálkamentes hallal , állítólag afrikai harcsa filével, úgy hogy még a kis gyerekek is kétpofára ehetik mert nincs benne szálka. És ha még szerencséd van sült kárászt is vehetsz, de két éve csak sült pontyot árultak, kárász nem volt. No de nem ezért írok ide, hogy a halételekről regéljek, hanem azért mert most hétvégén vittem magammal a technikát és összekötöttem a kellemest a hasznossal. Vállamra dobtam a Hama mono star 78-as állványomat , mivel a Manfrotto állványt túl nehéznek találtam, vittem a Tascam 07 x-et és egy kicsit teszteltem a technikát.
    A Tascamot ráraktam a Rollei utazó állványra és külön beállítottam a hangtechnikus sátrába.
    Majd elővettem a Hama star 78-at és szerintem ahhoz képest elég jól vizsgázott, hogy egy igazi fapados botállvány. Még én is meglepődtem, hogy egészen vállalható amit sikerült összehozni vele, egy valamikori 4500 Forintos állvánnyal.
    Odahaza a premiere proban elvégeztem a szinkronizálást és pár számomra szimpatikusabb felvételt felrakosgattam a youtubera. A lényeg hogy a videófelvételek origináltak nem nyúltam hozzájuk, egyrészt nem töltöttem vele az időmet, másrészt így csak egyszeri konvertáláson mentek át amit a youtube alapból elvégez. A hangra rátettem a már régebben említett Adobe audio effektet: Mastering/ Club Master, és még ráemeltem 3dB erősítést a Masteringen belül.Ja, és a Tascam felvételi jelszintjét 30-ra vettem.
    Akiket érdekel a végeredmény ezen a csatornán megnézheti ill. meghallgathatja: [link]
    A "nagy totál" felvételen a jobb sarokban látható a Tascam felvevő....

    " Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

  • Chosen

    addikt

    Sziasztok!

    Remélhetőleg látogatja még valaki a topikot. :)

    Hosszú vágyakozás után nemrég lettem FZ1000 tulajdonos és nagyon szeretem a gépet. :)

    Belefutottam viszont egy furcsaságba vele.

    Hiába állítom "Fine"-ra a JPEG minőséget, relatív rossz minőségű a kimenetel, amit ad. Mint amikor Photoshopban kb 50-60% minőségen exportálok egy képet. Sávosodás jellemző főleg, mintha nem lenne elegendő a színmélység. RAW-ból ha kézzel, PS-en keresztül konvertálom a képet, akkor eltűnnek ezek a képhibák.

    Ilyesmit felfedezett még valaki?

    Példa:
    Balra: FZ1000 Fine JPEG, jobbra PS RAW exportból készült JPEG (100% nagyítás)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák