Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Rendszeresen emelik őket.

    Ez (is) olyan mint a 30éves autó. Egy idő után olcsobb újat venni, mint üzemeltetni. Jelenleg a munka 25%+ karbantartás, azt tippelik ez 2025re 40% fölé emelkedik.

    A légkör szennyezettségében kb 0 amit az elégő műgholdak.... okoznak.

    @hcl: rorsat. De ott egész speciális okat volt ennnek. A бук

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #15 üzenetére

    "de talan olcsobb lenne magasabb palyara emelni, mint ugyanazt a tobbszaz tonna, nagyreszt ertekes nyersanyagot felvinni."

    ld korábbi hszemben: "Rendszeresen emelik őket.

    "Onmagaban a beepitett anyagok, kemiai elemek se lehetnek olcsok"

    mihez képest? A folyamatos karbantartás költségéhez képest olcsóak. ld még korábbi hszemben: "Ez (is) olyan mint a 30éves autó. Egy idő után olcsobb újat venni, mint üzemeltetni. Jelenleg a munka 25%+ karbantartás, azt tippelik ez 2025re 40% fölé emelkedik."
    és tegyük fel az iss nagyon nem autó, hogyha bereped az üveg a 30év napon állástól akkor na bumm...

    Amúgy ez az egész avval, hogy az oroszok kijelentették kiszálnak eldőlt. A zvezda, zarya két fő alapmodul. Ha nincs orosz support kb lehetetlen lenne hosszú távon üzemeltetni őket ráadásul veszélyes.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hcl #17 üzenetére

    sztem fel kell mérni mi mennyire éri meg környezetvédelmi szempontból. Ha nagyobb a kára mint a haszna akkor bűn megcsinálni. Ilyen az iss is.

    És fel kell mérni mi az ami fotntosabb. Jelenleg nem a fémek, ritkaföldfémek hiánya sok ezer évnyi tartalékaink vannak belölle a probléma. Ráadásul elég jól újrafeldogozhatóak jópárat úgy gyüjtenek midha drágább lenne mint az arany... mert az is. :) de pl szénből direkt a váltás is jelenlegi felhasználást nézve min 600-800+évre elegendő ami van. A probléma nem az hogy ez 100év múlva kifogy hanem, hogy 100év múlva 420 helyett 800-900ppm co2 lesz a légkörben. Volt már többször olyan pl eocenben. És tudjuk, hogy akkor antarktisz zöld volt... és a fél világ víz alatt volt. [link]

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hcl #19 üzenetére

    Nézd az anyagi oldalát úgy talán egyértelmű lesz.
    Az iss baromi drága volt, az egyik legdrágább űrprojekt. Ha lehetne, menne üzemeltetnék azt 2050ig is senkinek nincs kedve újabb 40-50b$ beleölni. Nem véletlenül lesz vmikor 2025-2030 körül vége.

    A köv állomást amúgy nem lenne hülyeség modulszerűen úgy tervezni, hogy beférjen a spaceshipbe és ha lejár az üzemideje akkor szét lehessen csatolni, le lehessen hozni a felújítható darabokat. Bár nem vagyok biztos így is megérné e környezetvédelmi szempontokból.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hcl #21 üzenetére

    Senki se mondta, nem is lehet. Semmibe nem férne be elötte szét kell szedni. Illetve most még úgy se menne SS nincs.

    Sztem ezek a dolgok nem úgy működnek, hogy vmit megtervezünk az űrbe aztán holdon is működni fog. Legyen az űrállomás vagy autó. Bár Musk ugye próbálkozott :C Meg én abban sem hiszek hogy ilyen dolgokat a végtelenségig lehet úgy javítani, hogy biztonságos maradjon. Márpedig ez alapkövetelmény. A napszél, kozmikus sugárzás hosszabb távon amúgy mindent kikezd nem lehet mindent a végtelenségig foltozgatni. Ahogy írtam nem pazarlásbólvéletlenül "dobnak ki vmit ami" 50b$+ba került.

    Meg nem értem az ezen pörgést se amikor környezetvédelmi vonalon ez tényleg semmi. Az elmúlt 20évből bbármely egy nap autótermelését ha kiválasztod, hogy ott mi lett felhasználva az 1nap autótemelésekor megtermelt autók átlagos 20éve alatt mennyi üzemanyag égettek el közelében nincs annak ami környezetterhelést az ISS okozott amblokk.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák