Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz RPG-fan #37 üzenetére

    köszi az észrevételt.
    én ebben a témában abszolút járatlan vagyok, szóval nem igazán tudok hozzászólni. :D
    a rightmarkos méréseket csak azért csinálom, mert ez egy bevett módszer, sokan ezt nézik (hasonlóan a 3dmarkokhoz amikor VGA-ról van szó).

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • llax

    senior tag

    válasz RPG-fan #37 üzenetére

    Utófeldolgozás nem csak a stúdiókban létezik.

    Történhet az user oldalon is. Nem kell mindjárt mindenféle komoly DSP-re gondolni, csak nézd a hangszínszabályzást (főleg az EQ). Amíg ez az analóg oldalon (erősítőben) történik, addig nincs is vele gond, de amint a PC-ben, a digitális jelfolyamban történik, már beszűkül az a 16/44,1 is... De szükség van igen komoly utófeldolgozásra is a sokcsatornás hangrendszerekben, amennyiben az hangolható az adott környezethez.

    A 16/44,1 elég abban az esetben, amikor egy asztali CD lejátszó a jefolyamot módosítás nélkül küldi a DAC-ra, majd onnantól tisztán analóg láncon (pl. egyszerű sztereo erősítőn keresztül) halad tovább a jel a hangszórókig.
    Ha bármi beavatkozik a digitális jelbe, jobb rendszereken (ehhez közel sem kell audiofil, prémium kategória) már hallható veszteségeket okoz, mind részletekben, mind dinamikában...

    Ha a kiindulási anyag 24/192, akkor többszintű feldolgozás is belefér anélkül, hogy a hangyanyag hallahó részletei eltűnnének, vagy csökkenne a dinamika...
    Sőt, akkor is kisebbek a veszteségek, ha bármiféle módosítás előtt a 16/44,1-et konvertálják 24/192-re, majd ezen végzik el a hangszínszabályzást, vagy egyéb műveleteket.

  • tdd587

    őstag

    válasz RPG-fan #55 üzenetére

    Szerintem ágyúval lőttél egy moszkítóra. Úgy egész témát nem érdemes feszegetni, ez nem az a fórum, főleg nem egy alaplapra integrált valami esetében, aminek az analóg kimenete nem egy Mark Levinson előfokkal fog találkozni, hanem egy átlag 20e forintos logitech/genius/creative szettel... ami itt a legtöbb embernek megfelel (nem vicc, tényleg).

    Szerk: no offense, de a stílusból ítélve csak nem a hificity-ről jöttél?

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák