Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    Azért annak komolyabb következményei is lehetnek, ha a partnereket magára haragítja, hiszen - most magamat ismétlem - a Microsoft nem magának köszönheti a sikereit, hanem annak, hogy a szoftveres és hardveres birodalom eddig biztosította a feltétlen bizalmáról.

    Nagy felelőtlenség azt hinni, hogy a PC-nek nem jöhet el a maga Androidja, főképp, ha olyan nevek állnak be a hype táborba, mint mondjuk a Google, vagy HP, vagy Blizzard, vagy Dell, vagy Valve, vagy EA, vagy akárki, akinek egy fikarcnyi érdeke is fűződik ahhoz, hogy a saját rendszerét tolja a MS megoldásának ellenében.

  • leviske

    veterán

    válasz Bici #28 üzenetére

    Attól, hogy az Acer szólalt fel, mert ők vannak a legkitettebb helyzetben (mi folytán ugye tényleg egyikei azoknak a márkáknak, amiket nem keresnek célzottan), még előfordulhat, hogy a Dell és a HP is komoly lépéseket tervez a Surface nyomán. Előbbi már úgyis rendelkezik alternatív termékvonallal, míg utóbbi már évekkel ezelőtt komoly problémának nevezte a külsős fejlesztőktől való függést.

    Sőt, tovább megyek, a Microsoftnak egyszerűen nincs olyan hardveres partnere, aki ne próbálkozott volna már függetlenedni a redmondiak rendszerétől. A helyzetben az újdonság, hogy most már szoftveres oldalról is elkezdtek háborogni a nagyok, arról nem is beszélve, hogy egy alapjaiban Linux/UNIX uralta terület felé mozdult a MS a 8-assal, ami ezzel a hozzáállással komolyan visszaüthet.

    Bár mondjuk, ha az Apple a cél, akkor nem is feltétlenül kell, hogy célként lebegjen a globális jelenlét és a partneri kapcsolatok megtartása.

  • leviske

    veterán

    válasz ddekany #32 üzenetére

    Fingom nincs a témához, de igen, az Android/iOS párosra gondoltam, nem tudom, mennyire vannak elszakadva a Linux/BSD alapoktól, ha egyáltalán utóbbinak az, de mindenesetre a lényeg nem is ezen van.

  • leviske

    veterán

    ddekany:

    A lényeg az, hogy egy olyan piac felé mozdultak el, amelynek már most vannak sikeres szereplői és amely szereplők eddig azért nem tudtak számottevően terjedni desktopon, mert arra koncentrálta az erőit a Microsoft.

    Lehet csűrni-csavarni a dolgot, de a valóság az, hogy a már tájékozatlanabb emberek is tisztában vannak vele, hogy nem csak a Windows operációs rendszer létezik és ezért egy megfelelően promotált alternatíva már igen könnyedén letaszíthatja a trónról a megoldásukat, aminek a veszélye már csak amiatt is fennáll, mert a 8-as kezelőfelülete desktopon idegenebb és összvilágában szétesettebb, mint bármelyik konkurenssé.

    Tehát gyökeresen más a helyzet, mint az eddigi elődök esetében és pontosan ennek okán lenne érdemes óriási hangsúlyt fektetni a partnerek véleményére. Mert ha a Windows ökoszisztéma széthullik, még az Apple is csak vágyálom lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    (#54) KGellért: Nem is az a lényeg, hogy tudják a különbséget, hanem az, hogy ne törjenek ki sikítófrászban, ha azt mondják nekik hogy valami ami nem Windows van a gépen.

    Főképp, hogy a Metro (ami már nem Metro) komolyabb hozzászokást követel, mint mondjuk egy Gnome 3.0.

    (#56) ddekany: Kérdés, hogy ki és miért akarná teljesen ugyanazt a felületet viszontlátni a desktop rendszerén, mint amit tableten vagy telefonon használ? Azt meg senki nem látja és megkockáztatom, hogy az érintetteken kívül senkit nem is érdekel, hogy mennyivel másabb egy rendszerre fejleszteni.

  • leviske

    veterán

    válasz ddekany #72 üzenetére

    "Többek közt ezért is tök más egy Android és mondjuk egy Ubuntu."

    Azért az iOS és MacOSX szebb példa lett volna. :)

    "Elég fontos kritérium ez, ha két OS között hasonlóságot akarunk találni."

    És ki akart hasonlóságot találni? :DDD Az Android és Ubuntu közt a hasonlóság a kernel, átlag felhasználó szemével meg az, hogy egyik sem Windows. Ez utóbbi éppen elegendő volna az általános elterjedéshez, csak jelenleg a szomszédpistikék még a warezwindows nyomják, mert még egyik linux disztri se mutatott fel számukra érdekes szoftverkínálatot.

  • leviske

    veterán

    válasz Tigerclaw #114 üzenetére

    A különbség a Surface és Nexus sorozat között az, hogy a Google engedi a gyártóknak, hogy látványosan megkülönböztessék magukat a többi gyártótól. Ezt a Microsoft a saját rendszerein a Windows Phone 7 óta gyakorlatilag tiltja, hiszen még saját tartalomból is csak pár témát nem fed le az alap rendszer, a kezelőfelület változtathatatlanságáról már nem is beszélve. Na már most, ha erre a gyakorlatra már beraknak egy saját "minta" terméket, senki nem fog más gyártó termékein gondolkozni. Én se gondolkozok más WRT-s tableten a Surface-en kívül, mert tutira veszem, hogy az Apple minőség a cél, így nincs számottevő értelme más gyártó háza táján nézelődni, mégha olyan patinás cégről is van szó, mint a HP vagy Dell. Na már most ilyen helyzetben egy Acer képtelen versenyezni, hiába nyújt esetleg minőséget, mert a neve nem sokat ér, pluszt meg nem nyújthat.

    Szóval hiába nem kevdelem az Acer-t, azért javasolnám, hogy hátrább az agarakkal, mert nem ennyire egyszerű a képlet.

  • leviske

    veterán

    válasz ddekany #119 üzenetére

    "Ez az egyediség általi versenyképesség elég felemásan sült el Android esetén."

    Anno nem csak a nagyobb volumenben való elérhetőség volt az oka, hogy a Nexus One-nál klasszisokkal jobban szerepelt a piacon a HTC Desire. Egyszerűbben a Sense-el sokkal előrébb ugrott a telefon az alaprendszeres verziójához képest.

    De itt különben sem arról volt szó, hogy a vásárlók mit szeretnek jobban, hanem arról, hogy a gyártók mivel tudnak jobban eladni egy-egy terméket. Ha nincs lehetőség belenyúlni a rendszer kinézetébe és saját tartalom hozzáadására sincs mód, akkor már eleve vesztes helyzetből indul egy cég, mert csak a support az, amivel ki tud emelkedni. (Ebben pedig a Microsoft-nál senki nem lesz jobb, mert az Ő kezében a rendszer, ahogy ezt igazoltad is a Nexus-os példáddal.)

    "A notebookok sem a szoftveren versenyeznek..."

    Pedig a Microsoft milyen keményen nyomatja a saját notebookját! Jaaaa, hogy nincs neki? Akkor miről beszélünk? Hogy nincs teljes platformot kínáló cég a piacon, nyilván azt választják az emberek, amelyik szimpatikusabb, szebb, minőségibb vagy teszem azt olcsóbb. Amint megjelenik a Microsoft a piacon, ezek a szempontok nem fognak dominálni, hiszen nyilvánvaló, hogy "csak tudja mit pakol a saját operációs rendszere alá". Az olcsóbb szegmensekben meg úgysem lesz értelme próbálkozni, mert ugyanúgy kaszálni fognak mindenkit a rendszerkövetelmény határán, ahogy a Lumia 610-est is gond nélkül kizárták a skype támogatásból. Pedig saját maguk szabták az alacsonyabb követelményeket a tangoval...

  • leviske

    veterán

    válasz ddekany #123 üzenetére

    Tehát akkor röviden az a probléma a Linux megnevezéssel, hogy arra utal, mintha komoly elterjedtsége volna desktopon? Csak mert ez esetben nem értem, hogy az általam írt szövegkörnyezetben miért szúrta a szemed, hiszen nyilván nem desktopról volt szó.

Új hozzászólás Aktív témák