Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • újraregelt

    tag

    válasz bambano #16 üzenetére

    Én csak azt tudom, hogy amikor kiléptem a munkahelyemről, durván megnőtt a lakásunk rezsije pusztán attól, hogy egész nap be volt kapcsolva a gépem (akkor még desktop) és esténként ment a világítás.
    Ha ehhez még hozzászámolom, hogy mostanában már nem divat, hanem szükséges rossz a klímaberendezés... hát olcsóbb bejárni munkahelyre.

    Ami viszont tény: nálunk is "hodály" volt, igaz csak 8-10 emberrel, de...
    - valaki rádiót hallgat (lehetőleg boross-bocskor duót, amitől eleve hányingerem volt - és hiába halkította le, mégiscsak hallható volt az egész szobában)
    - valakinek folyton telefonálni valója volt, mert üzemeltettünk
    - akik épp pihentek, unatkoztak, sok esetben beszélgettek
    - rendszeres telefonhívások, hogy "jajj elfelejtettem a jelszavam", "jajj nem kapcsol be a gépem" stb.
    Ilyen körülmények között minimális elmélyülést igénylő munkát sem lehet végezni.
    Így aztán mikor épp olyanom volt, akkor itthonról csináltam a dolgomat (lényegesen hatékonyabbnak éreztem, mint bent), de ugye ez bent úgy csapódott le, hogy lógok, mert a többség csak annyit látott, hogy alig vagyok bent és... hát nem voltam sztahanovista, heti átlagban napi 8-9 óránál többet csak akkor vállaltam be, ha muszáj volt. (értsd: ha egyik nap 12 órát húztam le, a plusz órákat egy-két napon belül lecsúsztattam)

  • újraregelt

    tag

    válasz bambano #35 üzenetére

    Forintosítva nem tudom megmondani (hét évvel ezelőtti téma) csak a párom mondta, hogy keressek valami megoldást, mert a gépem+a világítás önmagában is megdobta alaposan az áramfogyasztásunkat. Akkor vettem egy notebookot, arra hivatkozva, hogy az kevesebbet fogyaszt ;)
    Egyébként a fő fogyasztónk a hűtő volt akkoriban, mert alig voltunk itthon, nem nagyon volt ami fogyasszon.

    Igazából nem tudom, hogy mi mindennel sikerült növelni az össz rezsit, de tény, hogy drága dolog itthonról dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

  • újraregelt

    tag

    válasz bambano #37 üzenetére

    Ugye érzékeled, mekkora marhaságot írtál?
    Te emlékszel rá, hogy hét évvel ezelőtt miben változtak a napi tennivalóid? Kötve hiszem...
    Ettől még tény, hogy mikor itthon maradtam, megnőtt a rezsi, elsősorban a villanyszámla.
    (gyk: attól, hogy az okára nem emlékszem, az okozat mérhető volt)

    Bocs, hogy nem vezetek évekre visszamenőleg naplót arról, hogy mit csinálok, mi növeli a rezsiköltségeket! :U

    [ Szerkesztve ]

  • újraregelt

    tag

    válasz Cathfaern #39 üzenetére

    Nem számoltam ki, ez csak hivatkozási alap volt, hogy ne legyen morgás, amiért munkanélküliként ilyen hülyeségre költök. ;)
    (egyébként ha nem is sok, de van némi különbség egy akkori, 5-700W-os táppal szerelt, majdnem csúcsgép + ha jól emlékszem, kb. 45W-os EIZO monitor fogyasztása és egy 90W-os tápról üzemelő notebooké között - de mondom, ez csak hivatkozási alap volt, valójában azért kellett, hogy ki se kelljen mászni az ágyból, ha nincs kedvem hozzá ;) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés