Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz Zanik #5 üzenetére

    Igazad van, jobban belegondolva, jobb, ha minnél kevesebb mozgó alkatrész van benne, vagy nincs is.

    Én firewire-ban gondolkodtam, de az is igaz, hogy valóban itt a kártyaolvasó a gépben.
    Aztán ha felmásoltam a gépre majd megvágom.

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Zanik #5 üzenetére

    ...és gyakorlatilag minden komolyabb, többsávos, realtime vágószoftver tudja az interlace off opciót. Csak a nevük más. Probléma megoldva. Ha pedig valaki nem a fenti tulajdonságokkal megáldott vágószoftver, vagy effektezőt használ, akkor az tuti, hogy olyan amatőrvideós, akinek fel sem fog tűnni igazán a csíkozódás. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Volt olyan, hogy PAL 720*576 interlaced videót HD felbontású TV-n nézetett velem az "ultrasznob jómagyar" és Én hívtam fel rá a figyelmét, hogy vegye már talán észre az oldalsó kameramozgásnál iszonatosan durván látható csíkozódást. :Y Faszikám úgy nézett rám, mint valami félistenre, hogy miket tudok észrevenni. :O Na ezért kár a "nagyközönségnek" bármilyen HD eszköz. Persze nálunk legalább olyan mértékben vásárolják, mint amerikában... :(
    Amúgy szerény magánvéleményem az a JVC kamerákról és különösen az Averio brandről, hogy baromira túlszaturált a képük alapból. Persze lehet finomhangolni, de ezzel a képpel adják el a homevideósnak is, aki azt hiszi, hogy ez jó. Aztán csodálkozik, hogy a felvételein mindenkinek narancsvörös színű a bőre és a feje. :C

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák