Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz tomazin #83 üzenetére

    Ezzel egyet értek, de azokkal is, akik azt mondják, nem utolsó pillanatra kéne hagyni a dolgokat. Az a baj, hogy a mai fiatalok többsége (és mély tisztelet a kivételnek) egyszerűen nem tudja, hogy mit akar. 0, azaz nulla ambíció, semmi elképzelés a jövőre nézve. Anno én régen tudtam mit és hol akarok tanulni. Mikor megjött a tájékoztató, kinéztem az egyetemet és a megfelelő szakot, mikor jött a felvételi űrlap, kitöltöttem és leadtam. Nem utolsó nap, utolsó percében kapkodtam. Akkor én már régen nyugodtan ültem, egyéb teendőimet végeztem. És akkoriban a többség a jelentekezési időszak kb feléig le is adta a lapokat. Igaz, akkor még nem volt online rendszer, de nem is volt hátrány. Ma meg egyre több felől csak azt hallom (közeli ismerősök részéről is), hogy a fiatal nem akar még ugyan dolgozni, de valamit tanulna, ami "később jó lesz", de hogy mit és hol, arról lövése sincs. Ezzel van a baj, nem azzal, hogy uccsó nap egy valóban elfuserált rendszer bemondja az unalmast. Lehet itt siránkozni, hogy márpedig de akkor is mennie kell uccsó percig, ha már fizetünk érte (ezt egyébként nem is vitatom), de asszem minden érintettnek volt bőven ideje leadni a jelentkezését!

    Ezeket mondom úgy, hogy egetrengető korkülönbség nincs köztem és a mostani 18 évesek között, de felfogásbeli különbség annál több. :(

    ツ Headphones on - World off

  • sheriff.crib

    tag

    válasz tomazin #83 üzenetére

    Oké nincs benne, jogos a felvetésed, de azért ne legyen már ez az alap hozzáállás....érted ,hogy mire gondolok?! Ha mindenki úgy álna hozzá ahogy te tuti így lenne mindig, összeomlik a rendszer stb..
    Ezen most lehet vergődni, de nem oldja meg a problémát....

    Ableton Live - NATIVE INSTRUMENTS -

Új hozzászólás Aktív témák