Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Dabadab Nagyúr!

    Kb. mióta vannak LCD TV-k, van ilyenem, de az első generációkkal egyáltalán nem voltam megelégedve, úgyhogy mindig visszatértem a 29"-os CRT-mhez, mivel az egy nagyon finom darab volt. 4 éve van fixen LCD-m, mióta találtam egy olyat, ami képben és színben is nyújtotta az elvárásokat, volt USB-je és VGA bemenete. Elhiheted, hogy láttam azalatt a 4 év alatt pár filmet, ráadásul úgy, hogy üzeli kapcsolatom van egy kölcsönzővel. Pontosan emiatt bosszant ennyire a formátumok közötti különbség. Egyszerüen egy idiótaság, az erőforrások pazarlása (majd lejjebb kifejtem)

    Az alul-felül fekete csík a natív felbontásodból megy el. Ha 1080 (HD) anyagod van, pl Blue-ray film és 1080 soros a TV-d kijelzője, akkor a két csík kb 200 sornyi felbontást elvesz MÉG a lejátszónál (ezt le is írtam).
    Ha az eredeti HD anyag a lemezen 1080 soros, és mégis lesz 200 sornyi fekete csíkod alul-felül, akkor mégicsak kell átméretezés hogy az 1080 soros képtartalom beleférjen a kb 880 sorba? Ebben az esetben EGYSZER törénik meg, a lejátszó végzi el.
    DE ha már 720P-s az anyagod/forrásod, akkor az 1080 soros natív felbontású TV-d át kell, hogy méretezze még egyszer (azok után, hogy alejátszó megcsinálta a fenti trükköt). Vagyis ebben az esetben az átméretezés KÉTSZER történik meg.
    Lehet, hogy Te nem veszed észre, de ha logikusan végiggondolod, akkor már ITT torzul a jeled.
    Szerinted melyik a jobb: ha átméretezik a jeledet, vagy ha 1-1-ben kirakják a kijelződre, pixelre megegyezően? (Ez csak költői kérdés volt).

    A fekete csikkal a 16:9-nél kapcsolatban igazad van, viszont felteszem a kérdést: mire vesz valaki egy ekkora TV-t full HD felbontással (és értem ezalatt már az elérhető árú 42" LCD-ket is)? RTLKlub Győzike nézésére? Ugyan már... 16:9 műsorok? hol? Egyébként meg biztosan át tudja méretezni. (majd ha lesz rá 1 millám, megmondom, hogyan viselkedik)
    Ha pedig a DVD-n és Blue-Ray-en elérhető filmekről beszélünk, az én filmeim kb. 70% anamorph 2:35:1. Pont passzentos.

    Ha valaki komolyan veszi a házimozi élményt, akkor vesz egy komoly DVD-t vagy Blue-Ray lejátszót, és egy FullHD TV-t. Bizonyára rettentően örül a 200 sornyi fekete csíknak... Elég sok fórum-hozzászólást láttam már, ahol értetlenkedtek a népek, hogy vett DVD lejátszót, szélesvásznú a film, HDMI a csatlakozó, Full HD a TV, és mégis ott a csík... Ja, némi szabványbeli eltérés az ok. Ott virít a drágán vásárolt kijelződ 20%-a feketén (alul 10, felül10) kihasználatlanul... Oszd vissza a készüléked árára ezt a 20%-ot, a kijelző kb a 60-70%-a az árnak, a TV-d árának 15%-ról beszélünk.
    Azt, hogy a 42"-od onnantól kezdve csak kb 38", nem is taglalom. Ha meg széthúzod a képet (ha egyáltalán engedi a TV-d HDMI-ről), akkor meg ocsmányul néz ki...

    Lehet, hogy csak nekem tetszik ennyire a koncepció, mégis logikusan adódik, hogy ha ki lehet tenni valamit natív felbontásban, átméretezés nélkül, akkor az sokkal jobb, mint az átméretezés. (a kétszeri átméretezésnél meg sokkal jobb)
    Most azt mondod, hogy baromság, de 2 év múlva már minden gyártó kijön a képformátummal, és akkor már majd azt nézed, hogy mennyiért kapod meg a kedvenc márkádét (gondolom a Philips nem a kedvenced, és most savanyú a szőlő? :K )

    Elég sok japán-márkahű emberrel találkoztam már, mondjuk európai emberként nem értem, hogyan veszi be a gyomruk, hogy ennyire lekicsinylik a saját földrészük eredményeit? Igen, volt egy időszak, mikor a japán cuccoknak sokkal jobb volt a minősége (autó, TV, stb), de ma már a Merci és a BMW is jobb minőségi mutatókkal rendelkezik, és nézz rá pl. a DVD-írós fórumra, ahol a Pana DVD-írók hullanak mint a legyek ugyanazon szériahibáktól... Tán azért, mert azok a japán cuccok már kínában gyártódnak...
    Időnként érdemes a korábban fejekbe vert axiómákat felülírni a jelenlegi tényekkel és elismerni az európai fejlesztők eredményeit is. Különben tényleg nem marad itt semmi, csak a krumplitermesztés...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák