Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #48 üzenetére

    +1
    Mit nem adtam volna, ha 13. és 14. osztályban nem zavaros és kusza magyar irodalmat kellett volna olvasnom, hanem Harry Pottert (példa kedvéért). Ez utóbbit 20+ évesen vettem kézbe, azelőtt soha nem olvastam önszántamból semmit és láss csodát, napok alatt megvoltak a könyvek sorjában.
    Qrvára nem mozgatott meg a magyar költészet, még kevésbé maradt meg belőle bármi is.
    Az meg a legkevésbé sem érdekelt engem és a társaim ennyi idősen, hogy csóri költőnek a maga személyiségi problémájával mi járhatott a fejében mikor papírra hányta azt, amit. Miért olyan nagy dolog ez, azt sem értem.
    Vmiért gerjed az emberek egy kicsiny része a rímekre, de a nagy átlagot milliószor jobban érdekli egy jól felépített fantáziavilág, mint egy ember érzelmi kitörései mindenféle fehérnép iránt.

    A történelem meg tökéletesen hasztalan a munka világában, egy picike nemzet tudatot ad talán, már ha van aki figyel is.
    De a humán tárgyak úgy ahogy vannak teljesen értéktelenek a reálos gondolkodásúaknak.
    Majd a bölcsész kaszt foglalkozik a témával amennyire szükség van rá, a többi nem műértő ember meg addig is hozzáadott értéket teremt.

Új hozzászólás Aktív témák