Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ivana #36 üzenetére

    Rendben, de miért mondják meg a gyereknek, hogy mit olvasson "kötelezően", kik ők hogy megmondják neki a többmillió regény, és vers közül mi az "értékes" számára? Lehet hogy nem is szereti a verseket, vagy épp csak a verseket kedveli a regényeket nem, vagy csak bizonyos verseket, regényeket kedvel. Mondják neki azt, hogy válasszon egy könyvet a könyvtárból, bármilyet, bármekkorát, aztán beszéljen arról, mutassa be, vagy írja le, ami neki jobban megfelel. Még a legnagyobb könyvmolyok is csak a könyvek, regények, versek töredékét olvassák el az életük során, a többség számukra kimarad. A gyerek olvasson olyan könyvet, ami az ő korosztályának, nemének lett írva, ami legtöbbször nem épp a klasszikus szépirodalom, hanem mese, vagy később valami ifjúsági regény. Ha olyat olvas, sokkal nagyobb lesz az esélye annak, hogy megszereti az olvasást...és persze ne azért olvassa el, mert dolgozatot kell majd írnia abból...persze azt sem a saját szájíze szerint, hanem a tanár elvárásaihoz igazítva. Ha ő nem azt gondolja a versről, regényről, amit a tanár, akkor 2-est 3-ast kap, amitől aztán biztos nem lesz kedve könyveket olvasni, mert azt a visszajelzést kapja, hogy ő hülye az olvasáshoz, mert nem érti a regényt.

    Szépirodalmat ráér majd olvasni később is (ha ő úgy akarja, vagy olyan pályára készül). Sőt szerintem azzal sincs gond ha valaki egy regényt, történetet először valami könnyített olvasmány, vagy hangos könyv formájában kapja. Pár hete épp festettem a pincében és bekapcsoltam a rádiót. Épp egy magyar regény rádióváltozata ment és nagyon tetszett. Persze a már elveszi némileg a teret a saját fantáziától, de még mindig jobb ha hangos könyvben, rádiójátékban hallja, mint sehogy.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák