Új hozzászólás Aktív témák

  • b3Ro

    senior tag

    Oneplus 5 vs OnePlus7t vs Pixel 4XL

    A O5-ot megjelenesekor megvettem egybol, es nagyon hozzam nott. Az evek alatt egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy a telefon “nem eleg”. A mai napig nagyon gyors, viszonylag frissnek mondhato OS teren. A kamera persze nem mai darab, es megjeleneskor sem volt kivalo, de hala a Gcam-nak, mindig sikerult jo kepeket csinalni minden nyaralaskor.

    Mikor a OnePlus bejelentette a 7 Pro-t, es volt alkalmam kiporbalni, tudtam, hogy kell egy 90Hz frissitest tudo telefon. Ez volt a pillanat, amikor eldontottem, hogy lecserelem a szeretett O5-ot. De, ki akartam varni a T szeriat.
    Ez megtortent, a telefont megvettem, es azt kell mondanom, hogy naprol napra jobban szeretem hasznalni. A fobb kulonbsegek a regi az uj kozott:

    Kijelzo: Nagyobb, szebb es fenyesebb. Ami az 5-on 80% fenyero az a 7t-n 40%-50%.
    Hasznalhatosag: Kellett par nap mire hozzaszoktam az ujhoz. Most ha a kezembe veszem a regit akkor olyan kis jatek telefonnak erzodik.
    Szoftver: Itt kiforrottabnak erzem meg az Android 9-et. Ugyan ugy lett beallitva a 2 telefon, de a 7t-n van olyan, hogy beakad, lefagy vagy kidob egy applikacio.
    Kamera: O5/Gcam vs 7t gyari. A 7t sokkal jobb kepeket lo. Szamomra kielegito. Persze ha osszeveti az eredmenyeket egy Pixel 4-el vagy Iphone 11 Pro-val, akkor nehol eg es fold a kulonbseg, de en nem vagyok egy nagy fotozos. Itt hozzatennem, h a kamera applikacio azert neha akad, foleg miutan lottem egy kepet.
    Akku: Nagyon ritka, hogy feltoltom a telefonom 100%-ra. Alltalaban mig reggelizek, addig tolton van, es hala a gyors toltesnek mindig 90+%-on kelek utra.
    A sajat felhasznalasi szokasaim mellett az elso 2 napban 7t ugyan azt hozta mint az 5, de az elmult 2-3 napban eszre vettem, h egyre magasabb a % mire hazaerek. Jo lesz ez. Az 5 toltoje “Rapid Charging”-ot produkal a 7t-re dugva. Szoval ez elegge praktikus.
    Unlcok: Szinte megegyezo. Mind a ketto nagyon gyors.
    Kor: Ez a fo ok amiert ujra OnePlus-ra esett a valasztasom. Szerintem az 5 nagyon jol oregedett, es ugy gondolom, hogy a 7t is ki fog szolgalni a kovetkezo 2.5-3 evben.

    Munkambol adodoan, hozzajutottam a Pizel 4XL-hez mar megjelenes elott, es bejelentes utan “publikusan” is hasznalhattam. Mikor kezbe fogtam, el gondolkoztam azon, hogy a Pixel kell nekem, de hasznalat utan nem tudott meggyozni.

    Kijelzo: Ezt nem tudom a Google, hogyan hozta ossze, de csaknem 100%-on kell hasznalni, hogy lassa az ember, foleg az utcan napkozben. A kijelzo szine jonak mondhato, de nem tettem le a hajamat.
    Hasznalhatosag: Nah itt jobb a P4XL. Nagyon kenyelmes hasznalni, tokeletesen simul a kezbe, hiaba nagy telefon. 7T-re szerintem veszek majd dbrand skin-t, mert a dobozban levo szilikon tok, nem teszi kisebbe.
    Szoftver: En mind a kettot szeretem, de az OxygenOS-ben talalhato extra funkciok amik jobba teszik a stock androidot. Szoval ha valasztanom kellene akkor OxygenOS.
    Kamera: P4XL lenyugozo. Ehhez nincs mit hozza tenni. K***a jo a kameraja. Remelem a Gcam ha beindul minel hamarabb.
    Akku: Rosszabb mint a 7t, ugy egy 10-15% al a nap vegere.
    Unlcok: ...
    Kor: Minden Pixelnek volt valami nyugje, de majd kiderul.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák