Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M5Norbi

    őstag

    válasz klambi #10 üzenetére

    Na igen a magyar realitás sajnos nem az új e-autó.
    Jobb esetben az új suzuki swift hitelre vagy rosszabb esetben a herélt 530D visszatekerve 600 ezerről. Nyilván ez a két véglet.
    Persze ezek az emberek is megdolgoznak a zöld jövőért mert akinek dolgoznak nagyvállakozó az persze Teslával jár és a jövő hírnökének hiszi magát. :DDD

    Érdekesek ezek a hatásvadász cikkek. Minden héten egymásnak feszülhetnek a villanyegyház fanatikus hívei és a csakaszomszédbaelég és lemerül és az akkuelpusztul holnapra evangelistái.

    És úgy hogy mindkét mondanivalóban van igazság.
    Az igazság meg valahol félúton. Nem nem kell még azonnal sátánnak tekinteni és holnap bezúzni a belsőégésű motorokat.
    És igen a villanyautó lesz a jövő csak nem holnap hanem néhány év múlva.
    Addig még jobb akkuk lesznek rövidebb töltéssel nagyobb hatótávval.
    Addigra megoldódik az újrahasznosításuk na meg lesz idő felkészíteni az elektromos hálózatot is.

    Aztán vagy így lesz vagy nem :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

  • M5Norbi

    őstag

    válasz Noukoum #17 üzenetére

    Akarod mondani....

    Ha megengeded eldöntöm mit akarok mondani :)
    Szerintem mindkét csoportban vannak buta emberek. Nyilván ezek a hangos kissebbség. De ez az élet más területén is így van legyen szó bármitől.

    Bár lenne...

    Azért az ritka hogy csak az egyik oldal mondandójában legyen igazság. Az hogy van aki képtelen elfogadni hogy más ember mást lát jónak az más kérdés.

    Ilyet senki nem mondott...

    De olykor azért az az érzése az embernek hogy a sötétzöldek már holnaptól kitiltanák a bolygóról a belsőégésűeket. Aztán aki villanyautós az felsőbbrendűen autózhat akinek nem telik rá az tömegközlekedjen. Csakhát sok embernek az nem alternatíva.

    Nem értem...

    Persze hogy sok esetben jó alternatíva. Annak aki meg tudja fizetni. De az jogos hogy aki megteheti az váltson. Azon hogy a legtöbben nem tudják még megvenni azon nem tudom mit nem érteni.

    Folyamatosan fejlődik....

    Igen így van. Mégvpár év és teljesen kompromisszummentes lesz bár már most is sok esetben elfogadható.
    De azért lássuk be nem csak azért veszik. És a legutolsó szempont a környezetvédelem.
    Kíváncsiság, kivagyiság, én indítom a jövőt, ingyenbparkolás, olcsóbb fenntartás, menő ahogy megy ,nem büdös elég széles a paletta.

    Nem kell megoldódnia...

    Magad írod hogy fejlődik a hálózat. Akkor mégsincs még megoldva. De mire kell meglesz szóval ez rendben van.
    Hirtelen nem lesz folyamatában keletkezik majd. De ez viszont már megoldott ha jól tudom újrahasznosítással.

    De én nem vitázom csak leírtam amit gondolok. Nem állok egyik pártján sem. Szeretem a dieselemet, vidéken középtávra járok bele tökéletes így. De ha majd meg tudok venni egy jó villanyautót akkor megteszem. :))

    Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

  • M5Norbi

    őstag

    válasz axioma #19 üzenetére

    Persze nyilván én sarkítva írtam ezekről :)

    Egyértelmű hogy a te írásodból az jön le hogy ez a jó hozzáállás és követendő pelda.
    Én örülök ha ez terjed.

    Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

  • M5Norbi

    őstag

    válasz Noukoum #21 üzenetére

    Jó úgy látom azért sokmindenben egyetértünk legfeljebb másképp fejezzük ki.

    Max engem nem zavar annyira ha valaki hülyeséget terjeszt. Ha valóban hülyeség akkor úgyis rá fognak jönni a többiek is.
    Szóval ezen nem biztos hogy megéri felhúzni magad :)

    Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

Új hozzászólás Aktív témák