Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    Ez a cikk kicsit félrement. Amiről szó van, azt a fajta qd színszűrős eljárást a Samsung használná a közeljövőben. A TCL viszont egy nyomtatásos qd-oled hibrid kijelzőn dolgozik, ahol a vörös, zöld alpixeleket kizárólag elektrolumineszcens quantum-dotok alkotnák, a kéket viszont oled (quantum-dotok itt még nagyon rosszul teljesítenek élettartam tekintetében). Ezt a hírt több nagy házimozi oldal rosszul közölte le az elmúlt hónapban.
    A Nanosys egyébként dolgozik egy teljes rgb elektrolumineszcens quantum-dot kijelző prototípuson, amit az év végén terveznek bemutatni vagy jövőre CES-en.

    [ Szerkesztve ]

  • Partz

    senior tag

    válasz PrinceHerceg #3 üzenetére

    Szerintem valamit félreértesz vagy én nem értem. Ezen mi a vicces?

  • Partz

    senior tag

    válasz pengwin #6 üzenetére

    Ahogy fent írtam, mert a kék oled anyagok jóval előrébb járnak élettartamban, mint a hasonló kék qd anyagok. Többségnek fogalma sincs az elmúlt 10 évben mennyit fejlődtek a kék oled anyagok (HF, TADF, PHoled), csak az ilyen tízen éves dogmák jönnek. Ehhez képest a quantum-dot kék még sehol nincs. A qd ugyan úgy szenved az oled betegségeitől, csak a Samsungnak volt egy erős marketingje ilyen irányban.
    Például nem tudom azzal tisztában vagyunk-e az Lg féle woled anyagnak nagyságrendileg másfélszer hosszabb az élettartama, mint a Samsung által használt vörös-zöld qd szűrőnek.

    Duree

    "Ha a TCLnek sikerült megoldania (amit nem nagyon hiszek) akkor miért kell a dolgot bonyolítani lehetne valósi RGB Oledet csinálni."

    Semmivel nem bonyolítják túl, a quantum-dotos vörös, zöldet ugyan azzal a nyomtatásos módszerrel vinnék fel mint az oled-et, csak az előbbi valamivel jobb fizikai tulajdonságokkal bírhat. Most ne a cikkben írtakból induljunk ki, mert az nem teljesen igaz, ahogy fent írtam.
    És nem a TCL-nek sikerül ezt megoldania, hanem a laboroknak akik ezeket az anyagokat fejlesztik (Cynora, Kyulux, Merc, UDC, Nanosys, stb.), TCL, Samsung, LGD ezektől a cégektől veszi a kész terméket, amit gyártásnál felhasználnak.

    Ferenc26

    Az oled tv-k soha nem használtak impulzusos megjelenítést, csak egy opcionális BFI került be az utóbbi időben. Ne keverjük a Samsung amoled telefonjaival.

Új hozzászólás Aktív témák