Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz #52931072 #38 üzenetére

    Van aki tudatosan választ TN paneles monitort. Aki játékra használja, az a minél alacsonyabb válaszidőre "lő"...

    Én mondjuk ebben az árkategóriában jobbnak tartok egy IPS, vagy VA paneles megoldást; attól függően, hogy kinek mire van igénye.

    Amikor ~35.000 forintért lehet kapni egy BenQ GW2470H modellt, ami PWM mentes, kék fény szűrős, szemkímélő, remek kontraszttal, szép színekkel és korrekt multimédiás teljesítménnyel, vagy amikor éppen a DELL-nek van ebben az árkategóriában IPS paneles "belépő" szintű monitora, akkor tényleg érthetetlen a teszt főszereplőjét választani.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz forgonati #64 üzenetére

    "Maradjunk abban hogy nem láttál még csak szar TN-t eddig.[..]
    nekem meg fontosabb hogy ne legyen a brutál IPS glow, ami nekem egy 50 ezres monitornál kizáró ok. "

    Ez teljesen érthető is, de minden itt leírt hozzászólásodból látszik, hogy leszűkítetted a kört az IPS vs. TN panel problémakörére.

    No, de mi van a VA panellel? Éppen fentebb írtam, hogy ebben az árkategóriában - nem túlzás - egészen kiváló VA paneles monitorokat lehet vásárolni.

    Ha és amennyiben homogén panelt fogsz ki (mert ne legyenek illúziók; technológiától függetlenül manapság nem véletlen a "panel lottó" fogalma), akkor az képi élményben mindent összevetve a legjobbat nyújtja a három közül.

    A pazar kontrasztot, jó fekete szintet hamar megtanulja értékelni az ember. :K

    Egyébként nincsen tökéletes technológia; nem létezik "A legjobb" monitor; mindenkinek azt kell eldöntenie, hogy milyen tulajdonságokat preferál.

    Én láttam prémium TN monitort is, és elmondhatom, hogy nekem az sem kellene. Éppen a fentebb említett okok miatt.

    Lehet, hogy jobb, mint a ~10 évvel ezelőtti technológia, de ugyanazon hiányosságoktól szenved. A betekintési szöge nem jó, a színei, irrealisztikusak, a képe "opálos, derengős"... furcsa. Kontrasztja, fekete szintje nincsen.

    Abban a kategóriában ezekben a tulajdonságokban az IPS és VA paneleknek nem ellenfele.

    Amiben kiválóan teljesít, az az alacsony válaszidő. Akinek tehát az fontos, az nyilván úgyis a TN panel mellett fog dönteni.

    Akinek a képminőség fontosabb, az a másik kettő valamelyikéből választ.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák