Új hozzászólás Aktív témák

  • gege547

    tag

    válasz osztraksajt #43 üzenetére

    Tudom hogy vontak vissza sok engedélyt a 10 km eres körzetemben is van olyan műhely akit rendszeresen lemeszelnek azzal hogy nem tartja be az előírásokat. Kapnak egy bírságot meg elveszik az engedélyt fél-1 évre nekik bőven megéri. Veszprém megyében csak a kamionokat nézik (és ahogy észre vettem pesten sem lehet jobb a helyzet). A statisztika meg érdekes de ott az összevont adatokra érdemes figyelni amihez már 3-6%-ot hozzátesz az autó műszaki állapota ami kb 300-600 eset amiben közrejátszik az autó műszaki állapota. Ami rohadt sok szerintem. Bár arra nem tér ki a statisztika hogy mennyiben súlyosbította a balesetet a műszaki állapot. Mert itt ugyan úgy szerepel az is aki 50 el üt el valakit vagy megy bele valamibe mint aki 10-20 al (fékutak, féktávok).
    A rendőr meg mondjuk az alapján hogy már 2-300 km et mentél a kocsiddal úgy hogy tudtában vagy azzal hogy rosszak a gumiaid. Mivel GPS adatokat is elküld a cucc azt is lehet tudni hogy már voltál otthon és lett volna időd megcsináltatni. Ez kizárja azt hogy otthontól messze út közben megy tönkre a gumi és még haza mész vele meg el a gumishoz. Nem azonnali büntetésre gondoltam.

Új hozzászólás Aktív témák