Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz gege547 #21 üzenetére

    Persze-persze, sőt, még a kártyámról emelje is le a büntetést, az új gumi árát meg a kiszállós szerviz hatósági díját aki a helyszínen kicseréli a gumijaimat. Azért vegyünk már vissza ezekből az agymenésekből, nem kéne erőltetni, műszakin úgyse engedik át a szar gumikat, akkor muszáj úgyis lecserélni egy normális állapotúra legalább kétévente.

    Valahogy azért csak benépesítettük a Földet úgyis hogy nem volt minden túlszabályozva.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz gege547 #31 üzenetére

    Aha, nekem meg az ismerősöm haverjának a rokona mondta pont ugyanezt. :W Hagyjuk már ezt a forgalmit odaküldöm témát, alsó hangon tizenéve nem működik a dolog, elég sok vizsgabázistól visszavonták az engedélyt az elmúlt pár évben sokkal apróbb vétségekért is. A teljes vizsgasor és folyamat on-line full monitorozva van, fel kell tölteni szerverre a fotókat, KPM ellenőrzésnél ha megnézik és nem egyezik azonnal repül a vizsgahely engedélye. Itt Debrecenben elég rendesen ellenőrzik a személyautókat is, ha olyan kotu a verda akkor a rendőr is szemrebbenés simán beutal soron kívüli műszaki felülvizsgálatra. Elárulom hogy te lepődnél meg, műszaki okok miatt elképesztően ritkán történik baleset, bőven pl a telefonálás meg az ittas vezetés hibahatárán belül van valahol. Pár éve volt egy statisztika pont mikor sűrítették a műszaki vizsgákat érveltek hogy felesleges mert valahol ezrelékben mérhető mint kiváltó ok (tessék egy hivatalos statisztika), és ebben benne van az előre nem látható hiba is ami egy tökéletesen karbantartott járművel is megeshet.

    Minek kéne a te analógiád szerint elkapjon a rendőr? Ott az adat az alapján majd jön a büntetés, elvégre objektív felelősség van.

  • pigster

    senior tag

    válasz gege547 #21 üzenetére

    Nem rossz ez de ennek úgy lenne értelme hogy ha elhasznált gumikkal nem engedné elindítani a kocsit.
    Az tényleg jó lenne. Főleg, ha ez pont a semmi közepén történne meg -15 fokban.

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • Borgi

    aktív tag

    válasz gege547 #21 üzenetére

    Hi,

    Jókat írsz, de sajna nem Nálunk a legrosszabb a helyzet ezen a téren. Latin Amerikában olyan gumikkal mászkáló autók vannak többségben amihez képest a magyar lekopott gumi még újnak számít. Nálunk legalább a téli nyári cserénél valamennyire előkerül a téma hogy az a gumi eléggé eldobós. (Már akiben van annyi hogy gondoljon a cserére)

    Na meg nem 40K egy szett gumi.. Az öreg kocsimra 2 szett gumit vettem: téli szett volt 100 K gyári felnire szerelve a nyári 160 K akciósan alu felnivel együtt, az új autómra most vettem nemrég egy szett télit. Nyári kell majd rá 1 v 2 nyár múlva. Már előre fáj mennyibe fog kerülni.

    Télinél most kicsit engedékeny voltam és felnivel együtt rendeltem (legyen már külön szett), így akciósan megúsztam a dolgot 200K ból. a nyári gumi szett is lesz ennyi a gyári felnikre.

    persze a méret sokat számít az árnál
    régimnél téli 185/65 r15 Kleber, nyári 205/55 r16 semperit
    újnál téli 215/65 r16 dunlop, nyári 225/55 r17 toyo (de ezzel vettem)

    Kleber nagyon szépen muzsikált új korában. Semperit is, de azt lekoptattam már tehát cserés
    Dunlopba még csak 2000 Km ment bele de azt szépen tette. bordái olyan mélyek hogy bele lehet esni.
    Toyo kicsit hangos. De majd nyáron meglátom.

    üdv,
    Borgi

    Resistance is Futile!!

Új hozzászólás Aktív témák