Új hozzászólás Aktív témák

  • ArGab

    őstag

    válasz DopeBob #2 üzenetére

    Teljes értékűen továbbra sem lehet. A BD-k védelméről az AACS és BD+ tartalomvédelem gondoskodik. Egy eredeti BD-t csak akkor tudsz lejátszani, ha a lejátszó (a gépen a szoftver) rendelkezik az adott AACS kulcs dekódoló párjával. Ezt rendszeresen frissítik, mivel a SlySoft jó ideje igen hatékonyan töri a dolgot. :) És éppen ezért is kell rendszeresen frissíteni a lejátszók firmware-ét és a szoftvereket, különben nem rendelkeznek az újabb lemezekhez szükséges kulcsokkal. Ezt még megfejeli a BD+, amiről pontosan nem tudom hogy megy, de a lényeg, hogy a SlySoftosok ezeket is törni szokták elég rövid időn belül. (És amúgy is talán csak a Fox használja)
    Linux alatt opensource megoldással nem fog működni a lejátszás, mivel az ehhez szükséges kulcsokat nem fogják rendelkezésre bocsátani a fejlesztéshez, a kis piaci részesedés miatt fizetős szoftver nem fog születni rá. Megoldás lehetne a SlySoft törési módszere, de az egyrészt nem publikus, másrészt mivel másolásvédelmet tör, sokfelé illegális is.
    Jelen helyzetben úgy tudom az a megoldás működik egyedül, hogy Win alatt feltört és merevlemezre másolt tartalom esetén a lemezen található m2ts fájlok, vagy az ezeket "sorrendbe fűző" mpls fájlokat lehet megnyitni és lejátszani.

    Éppen ezért nem is értem mi ez a sírás a HDCP miatt, a lemezeiket már kb 2007 óta törik rendszeresen, hiába frissítgetik a tartalomvédelmeket. Ezek mellett elég lényegtelennek tűnik, hogy a nyers adatfolyamot le lehet lopni HDMI-n.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák