Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Penge_4 #11 üzenetére

    Általában a probléma ott kezdődik, ha a személyeddel összekapcsolhatók a szokásaid. Most tudatosan más területről hozok példát. Pld a szemeteskukádat szisztematikusan böngésző ember csomó olyan dolgot, gyengeséget, függőséget, érdeklődési kört ismerhet meg, amivel keményen visszaélhet. Ismerve a szokásaid, képes arra, hogy kihasználjon, megzsaroljon, a gyenge pontjaidra tapintson...
    Persze ehhez kell egy jó adag paranoia, de általában rossz kezekben válnak a dolgok rosszá...
    Mi gond van abból, ha a betegség adataid kiderülnek (milyen gyógyszert szedsz pld, milyen gyógyszerre, betegre keresel rá a keresőben, milyen e-mail-okkal van tele a postafiókod, ami pld betegségeddel kapcsolatos dolgokat tartalmaz)?
    Ezek az adatok aranybányát jelenthetnek egy biztosítótársaság számára, aki pont ezek miatt nem, vagy csak magas kockázatú biztosítást köt veled... stb....

    Mondom kell ehhez egy jó adag paranoia, meg összeesküvés elmélet....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Penge_4 #13 üzenetére

    A körzeti orvosodat elég erős törvényi háttér szabályozza elég kemény következményekkel...
    Az internetes adataid gyűjtését milyen nemzeti, nemzetközi törvény szabályozza hatékonyan?
    De nem akarok én vitázni veled, csak látni kell, hogy nem olyan egyértelmű a helyzet...
    Sok kárt lehet okozni az internetes adatok célirányos felhasználásával, ha valaki akar valamit... Pld párkapcsolatok próbára tételére, vezetők lejáratására stb... van lehetőség, csak megfelelően kell tálalni a dolgokat.

    A probléma nem a statisztikai adatok meglétében van, hanem abban, ha ez személyhez köthető...
    De nem akarom túldimenzionálni a dolgokat... és én mivel konkrétan nem beszéltem a google dolgairól, mivel nem látok bele az adatkezelésükbe, ezért én általánosságban beszéltem a személyes adatok védelemének problematikájáról.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák