Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz deathtania #20 üzenetére

    Mondjuk én nem bánnám, ha a közpénzből nem a msnek adományoznának, hogy utána az ő bizniszüket terjessze még jobban.

    Oktattam köztisztviselőket nem eléggé régen. Neki a win és az mso is is durvanagy kihívás volt. Azoknak az embereknek a 95%-a észre sem venné, ha másnap reggel nem egy binugz/libreoffice elé ülnének be.

    A fizetős szoftvereket meg pár kivétellel ki kéne takarítani az oktatásból. Tiszta szégyen, ami ezen a téren zajlik, de nem azért mer pistikének otthon win van, hanem mert amit oktatnak alapszinten, azt mind meg lehet oldani még ingyenes szoftverekkel is. A gyerekeimen tudom lemérni, hogy teljesen felesleges ezért pénzt kiadni az iskola részéről. Tudnék róla regélni...
    Hameg pistike játszani akar, majd apuci vesz neki kinect-es xdobozt.

    (#21) stevve nyilván nem véletlen a félkövér szedés smiley-val. Szigorúan politikai alapon szántan ezt csupán, bár ha mások megengedhetik maguknak a technológiai fennhéjázást, akkor mondjuk miért én maradnék ki a jóból... :)

    A szerzett jogokkal kapcsolatban is bőven megvan a véleményem, de ez más lapra tartozik. Van annak értelme, hidd el, max a néphez nem abban a formában jut el az információ, ahogy az eredetileg elgondolták.

    Ami meg a migrációt illeti, nyílt forrású termékek használatáról volt szó egyelőre, nem statáriális binugz migrációról. Sok eszközt fejlesztőcégek gyártanak nekik, ott is lehet szemléletváltás -- hisz a lényeg úgyis a pénz iránya ;) Lehet ezt jól és mértékkel csinálni, csak kérdés, hogy tudják-e

    [ Szerkesztve ]

  • KAMI/ACEMCP

    tag

    válasz deathtania #20 üzenetére

    Nem tudom mikori a történeted, de a Fővárosi Bíróságon már öt éve is OpenOffice.org volt.

    KAMI

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz deathtania #20 üzenetére

    az ítélet megfogalmazása miért bonyolultabb loo-val mint mso-val? továbbmegyek, miért bonyolultabb géppel, mint papíron?

    a titkárnőket meg cseréljék le. vagy majd belejönnek.

    #21: "visszamenőleg elvesznek szerzett jogot az alkotmányban": ez a szerzett jog duma egy ócska szöveg, nem hiszem, hogy bármilyen jogalapja lenne. és ezzel sem politizálni, sem védeni vagy támadni nem akarom a kormányt, egyszerűen csak jogi nonszensz, hogy azt írja valaki, hogy jogot nem lehet visszavonni. ökörség. A moderátorok is elvehetik visszamenőleg a szerzett jogaidat... :P

    #22: "Neki a win és az mso is is durvanagy kihívás volt. Azoknak az embereknek a 95%-a észre sem venné, ha másnap reggel nem egy binugz/libreoffice elé ülnének be." biztos, hogy ezt akartad írni? :) szerintem itt én lennék az egyetlen, aki észrevenné, hogy nem linux előtt ül :)

    (#35) anulu: de mi a gond? kötelezővé teszik majd az odf-et, és akkor nem az lesz a probléma, hogy ooo alatt másképp néz ki a doksi, hanem az, hogy mso alatt lesz más.

    (#37) cellpeti: "Mindenhol az MSO-t tanítják, akkor minek kell változtatni?": konkrétan pont ezért. hogy ne fizessünk már ki egy halom pénzt azért, hogy egy usa cégnek jó dolga legyen

    (#43) stevve : egyébként nem értem, mi a rapli tárgya. csinálnak pár teszt irodát, ott rögtön ki fognak bukni a problémák. teljesen normális hozzáállás, mielőtt elindulna a migrációs úthenger, kis létszámmal megrázogatni a pofonfát.

    (#50) rt06: ettől a lépéstől minden bizonnyal olcsóbb lesz a windows meg az mso.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák