Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #16 üzenetére

    Ennyi hsz után kellene látni, hogy nem olyan.
    Ez olyan, mintha azt mondaná a sony, hogy megveheted tőlem a dvd-t meg a lejátszót egyszerre, és ha ezt vállalod, olcsóbban látlak el zenével. Hozzám leszel drótozva, cserébe az alacsonyabb költségekért. mert én fejlesztettem és ezért nekem kevesebb a jogdíjam. Vagy ha nem tetszik ez az ajánlat, vedd meg a teljes szolgáltatási láncot mástól. Ja, hogy ő drágább... hát ez van, ő miért nem fejlesztett.

    Amíg a sony nem mond olyat, hogy az aktuális csók és könny dvd-t senki mástól nem veheted meg, csak tőlem, addig ezzel nincs baj.

    Másik példa: két gazdálkodó egymás mellett. Az egyik beruház 150 misit korszerű gépekre, szárítóra, jobb műtrágyára, jobb eszközökre, ezért neki mondjuk 50 euróba kerül egy mázsa malmi búza előállítása, ő ezért 80-ért kezdi árulni. A másik meg dutrával szánt, webfabrikkal szállít, esetlegesen műtrágyáz, az udvaron szárad vagy ázik el a gabona. Neki a fajlagos költségei magasabbak, mert valamivel több költséggel fele annyi terem neki. Ő ezért 100 euróért kezdi árulni a búzáját, majd elmegy a másikhoz tüntetni, hogy milyen alapon merészeli a másik olcsóbban adni. Kötelezzék a másikat, hogy nála is szántson. francokat.

    verseny van, mp3 lejátszó nélkül nem fulladunk meg, hagyják őket fejleszteni. aki meg nem fejleszt, az pusztuljon. ha az állam mindenképpen bele akar ugatni a szabadversenybe, akkor alapvető élelmiszerek, létszükségleti cikkek esetén tegye.

    Nem akarom tovább szaporítani a hsz-eket, az egy rossz kommunista reflex, hogy gyakjuk le, aki innováció útján piaci előnyre tett szert. Ha nem tudják bizonyítani, hogy a piaci előny csak innováció útján keletkezett, hanem van benn kartellgyanú is, akkor üssön a bíróság, egyébként meg hagyja békén őket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák