Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz user01 #970 üzenetére

    Bekapcsológomb 10 másodpercig tartó nyomása.

    “All nothings are not equal.”

  • konyi79

    addikt

    válasz user01 #1669 üzenetére

    Igen, vannak érdekességek a Nokia háza táján ilyanből.
    Pl hívásinfo: Van egy 6500 classicom, a hívásinfonál ha belelépek egy tételbe, meg tudom nézni az adott fél hányszor hívott időpontokat és hívás hosszát is külön külön kiírja visszamenőleg. Pedig ez csak egy s40.
    Van más is, navigáció. Mikor megvettem a 6710-et még nem volt ingyenes az okosokon a navi, azon igen, mert hát navigátor. Nagyon jó volt, a kereső a 3.0 verzióban külön írtad a várost, elkezdted és dobta is a találatot mint az igo. Következő mező utca ugyanez. Ingyenes lett a navigáció, jött az új verzió 3.0.3(?) verziószámmal és ez a rendszer megszünt, egybe beírod mit keresel és vagy talál vagy nem. Offline tuti nem, navigál az offline nem google csak ép nem találja meg amit beírsz a keresőbe. Ma használtam az N9-et és tovább romlott már látom:
    - nem vált automatikusan éjszakai-nappali mód között
    - nem ír ki menetidőt sem az érkezés idejét
    - nem tudsz opciókat a tervezéshez beállítani (fizető út, autópálya, komp, földút stb kerülése)
    - nem lehet otthont definiálni (jó ám az nem kell keresgélni csak "autóval haza" és go)
    - koordinátát kiolvasni (tudom van rá segédprogram)
    - jó lenne ha meg lehetne célnak koordinátát adni (ezt azért a 6710 se tudja)
    - alternatív útvonalat nem lehet kérni (csak ha másfelé kanyarodok :-))
    - sebességlimit jelzése
    - na meg a szöveg... a hülye lassú darabos férfi hang. Akinek mutattam s60-on a "magyar nő ututcanevekkel"-t mind egyetértett érthetőségben és mivel mondja az utca nevét ahová bekanyarsz verhetetlen. (azt hiszem azóta az igo-nál is van ilyen)

    Nem kérek én lehetetlent, ezt a 2009-es teló 1 kivétellel tudja, a QT miatt pedig nem lenne cucc átültetni. Tudom az útvonaltervező rutin sosem volt tökéletes, de mindig célba vitt nem kell szidni én szeretem. Azt nem értem miért kell butítani. Esetleg lobbiznak a dedikált készülékek gyártói? Remélem ezt a bejegyzés olvassa vki a Nokiától és lép :-)
    Tényleg él még a dolog lehet kérdezni a gyártótól? Erre adhatnának választ.

    (jaj de hosszú lett)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák