Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    Sziasztok!

    Agyalok pár napja egy N8-as megvásárlásán.
    Fontos számomra az e-mail-ek kezelése, és olvastam vmelyik tesztben (talán E7), hogy IMAP-pal csak az utolsó 250 levelet hajlandó letölteni (ezt még az ANNA előtti időkben)
    Erről van valakinek (lehetőleg pozitív) tapasztalata?

    Egyébként az E7 jobban bejön a qwerty miatt, de a fixfókuszos fényképező részleg nagyobb hátrány, mint amekkora előny a billentyűzet...

    Jah, nekiestem a topiknak, de még csak 6400 hozzászólásnál tartok... :U

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    válasz Assdak #13007 üzenetére

    Köszi az infót.
    Nekem ez sajna karcsú (tudom, minek vannak extra igényeim).
    Megvárom az N9-et, hátha a Maemo ebben is többet mutat - csak kicsit f.sok az árától.

    Ettől függetlenül végigolvasom a topikot, mert szórakoztat. Meg nem leszek tőle kevesebb. :)

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    válasz Assdak #13011 üzenetére

    A BB-s dolgot megértem. Levelezésre nincs jobb a mai napig. Azzal épp csak annyi bajom van, hogy a vodánál 3pénz a BIS, meg hogy iszonyat áron mennek az appok - bár az IM+ pro most épp akciós: 20 dollárt kérnek csak érte. Nálam a kommunikáció 99%-a mail és icq...

    Sry az OFF-ért.

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    válasz Lirion #14019 üzenetére

    - szoftveres bugok?
    Nem találkoztam ilyesmivel.

    Akkor te a fórumot nem olvastad...
    Az előző 14k hozzászólás legalább fele pont arról szólt, hogy a rendszeresen ideírogató user-ek állandóan szopnak mindenféle szoftveres hibával.
    Tudom, mert végigolvastam a topikot. Én is ilyen telefont vettem volna - és pont az ide író emberek vették el a kedvemet a dologtól.

    Örülök, hogy legalább egy olyan készülék van az országban, ami működik rendesen.

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    válasz Kasya #14028 üzenetére

    Nem idézem vissza az egészet, de rengeteg (komolyan rengeteg - több ezer) olyan hozzászólást olvastam itt, ebben a topikban, hogy ez nem működik, az nem működik, nem kapcsol be, szervizbe megyek, várom a frissítést, majd az Anna, majd a Belle...
    Abból, amit itt olvastam, nem jött le jó kép a készülék szoftveres oldaláról.
    Ha nem hiszel nekem, olvasd végig te is a topikot - elég a megjelenés dátumától (mert az előttről is vannak kommentek bőven, iphone-os trollkodás, stb...).
    Ha én látom rosszul a dolgot, akkor ez azért van, mert az itteni hozzászólások alapján ítéltem. Telefonvásárlás előtt, szerintem az adott készülék mobilarena-s fóruma jó kiindulási pont. Engem speciel elriasztott.

    Öcsém, Neked aztán nagyon ide kellett írni emiatt.

    Ha lehet, kultúráltan beszélgessünk már.
    Ha nem megy, inkább ignoráld a hozzászólásaimat.

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    @peugeotmat

    Szerintem eléggé visszafogtam magam. Csak amit Te csinálsz, az valójában nagyon közel áll a trollkodáshoz, ami a Te értékrendedben lehet előkelő helyet foglal el.

    Ha neked ez jött le, akkor szerintem nem velem van a baj. Leírtam a véleményemet, és hogy mi annak az alapja.
    Ha zavar a jelenlétem, nem kötelező válaszolni. De ne minősítgess ok nélkül, amíg én téged még okkal sem. A lelkivilágodba nem akartam belegázolni, ahogyan másnak sem.
    Lehet, hogy nem érződött a hozzászólásomon, de nem örülök annak, hogy ez a kép alakult ki bennem a készülékről. Azt viszont állítom neked, hogy kárörömöt sem tudsz belemagyarázni (ami pl. jó alapja lehetne annak, hogy trollkodásnak érezd a hozzászólásomat).

    Azt a több ezer hozzászólást pedig nem több ezer ember hozta össze. Ezért nem igazán lehet azt a következtetést levonni a MA-s fórum alapján, hogy az összes N8 rossz. Neked mégis sikerült.

    Nem több ezer ember hozta össze, ez tény. Olyan emberek írtak, akik használják a telefont arra, amire való - és minél több funkcióját akarják élvezni. Az átlagpolgár, aki csak telefonál, sms-t ír, lő pár fotót és a bkv-n elolvassa a leveleit (és esetleg nem is ismeri a mobilarena-t, ezért nem is ír ide), nem "hardcore user", aki a készülékének minden csínját-bínját ismeri, és használja is.
    A következtetésem az, hogy ha ilyen telefont vennék, jó eséllyel én is ide írogatnék segítségért.

    @Kasya

    Az automata restartot nem mondom bugnak, mert ez is lehet memo telítődéstől kezdve bármi...

    Szerintem egy telefon rendszeres újraindulása igenis probléma. Azzal együtt főleg, hogy - rosszabb esetben - nincs egyértelmű oka.

    A trollkodásokban és a "nem olvasok 1.hsz-t" dolgokban igazad van. Minden esetre a szofveres bugra megnéznék egy androidos topicot is...ott bár végig nem olvastam mindet, de java részt csak cookingról tárgyalnak.

    Számomra az android nem alternatíva (ahogyan az ios sem), ezért azokat nem is akartam összehasonlítani - semmilyen tekintetben) az s^3-mal. Nem is olvasom sem az android-dal, sem az iphone-nal foglalkozó topikokat.

    Hardveres bugokról már beszélhetnénk. A korai egységeknél volt alaplap/memória probléma. A HDMI és mellette levő műanyag repedése ismert probléma ma is (ami pl. nekem 2ből egy készüléken jelentkezett). Volt lilás kijelző és "foltos kamera" is. Természetesen itt se vonatkoztathatunk el a "mindenkire", hiszen nem túl sok az ide beírók száma ahhoz képest, hány ember is használ ilyen készüléket.

    A hdmi ajtó repedése számomra nem olyan nagy probléma, de amikor a lilásodó kijelzőről olvastam hosszú oldalakon keresztül, akkor bizony levert a víz. Ez a probléma a mostani készülékeken is előfordul? Arra emlékszem, hogy egy darabig cserélte a Nokia a lila kijelzőket, de aztán inkább kijelentette, hogy "ez nem bug, ez feature".

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    válasz Kasya #14037 üzenetére

    "ez nem bug, ez feature" ha jól emlékszem csak egy viccesen cinikus beírás akart lenni anno.

    Részemről is. A lényeg az, hogy a Nokia egy idő után nem volt hajlandó cserélni a kijelzőt.
    Egyébként az N8 megvásárlásáról még mindig nem mondtam le, de mivel erősen közeleg az N9, ezért várok még. Úgy hiszem, hogy sajnos annak az ára fölötte lesz az általam felállított lélektani határnak, amit egy telefonra hajlandó vagyok szánni. Ha úgy lesz, akkor csak az N8 jöhet szóba. Nem titkolom: szeretném, ha jókat olvashatnék róla.

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    válasz Ufff #14042 üzenetére

    A memóriaelfogyás miatti újraindulás sem elfogadható.

    Az N8/i4 összehasonlításnak valóban nincs értelme.

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Phülöp

    addikt

    válasz Lirion #14055 üzenetére

    Lirion, neked vmi bajod van? Üldözési mánia? Minden bokor mögött trollokat látsz?

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Új hozzászólás Aktív témák