Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dark2

    tag

    Kicsit már fárasztóak az ilyen "tesztek" amik mind azzal kezdődnek, hogy "de hülye volt a Nokia, hogy elment mellette a világ" és "milyen vacakok azok a telók, amik nem tapicskolós okostelefonok".
    Valljuk be, elég sok cikket/tesztet elolvastam itt és mintha valami "okostelefon fetisizmus" lenne a jellemző.
    Mintha azt mondanák, hogy minden ember, aki nem okosat vesz - rosszat tenne.

    Nem lehetne objektívebben tesztelni vagy meghatározva, hogy milyen stílusú/életvitelű/korú embereknek szól a teszt?

    A magam részéről kiállok a nem okosak mellett, mert sokan vagyunk, akik nem igénylik azt a rengeteg plusz funkciót. Asha 300-am van, telefonálok rajta, néha 1-1 sms, reggelente ébreszt és a buszon ülve zenét hallgatok róla. Ez pontosan elég, nem kell okos készülék. Ha netezni akarok, bekapcsolom a számítógépet, ha fényképezni, akkor előveszem a kompakt gépemet (ami szintén nem a csúcs ugyebár) és sorolhatnám.
    Arról nem is beszélve, hogy ez a felhasználás mellett az 1110mAh-s aksi nekem ~1 hétig bírja. Nem fog lemerülni a kritikus pillanatban, csak mert játszogattam a telefonon vagy részt vettem ebben a facebook őrületben. Lehet, hogy a fiatalok megőrülnek a face-ért, de akik hozzám hasonlóan 35 környékén vannak - jó eséllyel nem foglalkoznak vele, mennyire gyorsan futtatja a telefon ezt az alkalmazást.

    Szóval ne húzzunk már le minden mást, ami ezeket a netes dolgokat nem tudja, meg nincs benne olyan hardver, ami használat közben a burkolaton keresztül még a kezünket is melengeti... Az indokolatlan fagyásokkal egyetértek, tényleg negatívum és az ára is magas. De a skodákat sem a ferrarikhoz hasonlítjuk a való életben, hanem a pénztárcánkhoz mérten választunk. Nem?

  • dark2

    tag

    válasz helixP #63 üzenetére

    Új okostelefon nemigazán van abban az árban a szolgáltatóknál, amiben ez az egyszerű készülék lesz. Tudom, pár hónapja én is keresgéltem, mert telefont váltottam.
    Az autós hasonlatod számomra teljesen rossz.

    A telefon fagyásaira biztosan lesz megoldás, ha szoftveres eredetű és az még csak fel sem merült az íróban, ha hibás példányt kapott.
    Értem én, mit akarsz mondani, de ahogy tapasztalom, ha pl. az androidokat nézzük, többen óva intenek az olcsóktól, mert azzal csak elveszik az emberek kedvét tőle. Mert azok is komoly kompromisszumokat kérnek. Ha meg jónak kikiáltottat veszel, 40-50-60 ezrek. Akinek nem kell a sok csilivili hülyeség (wifi, nagyfelbontású kijelző, 52 ujjas érintésérzékelés, GPS), nem akar romot cserélgetni, nem akar programokat vásárolgatni további plusz kiadásként, miért fizessen drágábbat - csakhogy elmondhassa, hogy neki is szuper telefonja van? Nem kötelező a trendeket követni, csak mert a szomszédnak is az van...

    Mellesleg nem mindenki előfizető, aki pár ezresért elhozza a készüléket, aztán 2 évig fizeti a részleteket Mi van, ha hozzám hasonlóan feltöltőkártyás és viszonylag keveset telefonál? Az első telefonom 8,5 évet ment, a második bő 2 évet (még használható, csak elegem lett, hogy nem hallani, ha cseng pl. táskába téve. A mostanival elégedett vagyok, akár évekig elleszek vele, miközben tapasztalataim szerint (a körülöttem lévő munkatársakat, barátokat tekintve) a droidosok a szoftverek hardver és oprendszer miatt jellemzően rendszeresen készülékcserére lesznek kényszerülve. Milyen jó is, hogy mindig van egy telefonjuk, amire lehet a részletet fizetni...

  • dark2

    tag

    válasz orion1025 #64 üzenetére

    Ahogy nézem, okosnak titulálják az iOS, a windows telefonokat is.
    Gondolom a funkciógazdagság, a könnyű tudásbővíthetőség révén...

  • dark2

    tag

    válasz orion1025 #91 üzenetére

    Persze, ez mind marketing. Ahogyan belemagyarázzák - különösen a fiatalokba - hogy nagyfelbontású kijelzőjű, internetes, stb. készülék nélkül nincs élet. Sőt, eleve, nem is létezel, ha nincs telefonod és facebook profilod. :DDD Mert ha a szomszédnak van, neked meg nincs, az hogy néz már ki? ;] Meg mivel csinálnád a face-re a hülye tükrös képeket, amik egyben a telefonok reklámjai is, ha jobban megnézzük...
    Lehet, én vagyok az öreg, de gyerekkoromban nem volt vezetékes telefonunk sem - érdekes módon mégis felnőttem és közben el tudtam foglalni magam. Pl. olvastam, így ezek a hülye rövidítések, hogy "nemtom, vok és társai"... valahogy kimaradnak nekem.

  • dark2

    tag

    válasz dreamdancer #94 üzenetére

    Nem tettem off-ba, mert nem érzem annak. Mellesleg nem volt trollkodás - csak szerettem volna, ha a másik oldal is képviselve van, nemcsak a technikaimádók.
    Ezt viszont offba tenném, de nem tudom, csak az egész hozzászólást engedné: mellesleg ha valami épkézláb gondolatot is leírtál volna, már nemcsak egy hozzászólásszám vadász beírásnak tűnne a dolog... De ne személyeskedjünk.

    [ Szerkesztve ]

  • dark2

    tag

    válasz dreamdancer #104 üzenetére

    Egyáltalán nem ekéztem azokat a rendszereket. Nem is neked válaszoltam azzal a hozzászólással. Egyszerűen megjegyeztem, hogy azokat is okostelefonok közt említik a droid és a symbian mellett. Mert tudtommal ez a 4 van. Nem gondolnám, hogy a józan ész határain túl lennék, maximum rosszul értelmezted, amit írtam. A magam részéről egyáltalán nem érdekel, melyik oprendszer jobb - ha jobb egyáltalán. Nem használom őket és nem tervezek semmiféle vitát indítani ezügyben. Mindig mosolygok, mikor késhegyre menő viták mennek emiatt.
    Mellesleg ez a menő anglicizmus helyett nincs valami magyar megfelelője az eredeti mondandódnak a "trollkodás"-ra? Elvégre csak egy magyar fórumon vagyunk. Viszont most elvágom a beszélgetés fonalát, mert a téma ezen része nem érdekel, akinek válaszként írtam az általad kifogásolt részt, az biztos olvasta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák