Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz arnyekxxx #63 üzenetére

    Abban tehát megegyeztünk (vagy megegyeztetek korábban a vitátok során), hogy az FB nem hatóság! Folytassuk innen: Ha az FB nem hatóság, akkor csak kérheti az igazolást, amivel tisztában van. Én viszont azzal vagyok tisztában, hogy az FB nem hatóság, tehát nem vagyok köteles valós személyes adatokat megadni neki. Konkrétabban, készíthetek Photoshop-al egy kamu névvel ellátott ID-t. Persze csak akkor, ha igaz az állítás, miszerint a szigszám és minden egyéb adat az ID-n kitakarható. Mivel az FB nem hatóság, ez a megoldás semmiképpen nem minősül okirathamisításnak! Remélem eddig érthető!

    Abban biztos lehetsz, hogy az FB-nél profi jogászok vannak, akik ezzel tisztában vannak, azonban azt is tudják, hogy az emberek 90%-ka ostoba, és nem fog kamunevet megadni, hanem önként és dalolva küldi be nekik a valós ID-ket. Ez pedig így visszaélés, annak tükrében, hogy a felhasználó teljes netes forgalmát profilozzák és personal ID-hez kötik (vagy köthetik, mivel nem egyértelmű, de itt tulajdonképpen csak el kéne hinni nekik ezt az állítást, amit miért is tennénk meg??)! Nem véletlenül hozta a bíróság azt a döntést, amit...

    "minden szerződés megkötésekor alapvető meggyőződni arról, hogy a másik fél az-e akinek mondja magát"

    Nem igaz, mert mint írtam, számos szolgáltatást vehetsz igénybe anélkül, hogy ID-t kérnének tőled! A szerződés ott is létrejön, tehát nem _kell_ meggyőződni arról, hogy az vagy-e akinek mondod magad! Bizonyos szolgáltatásoknál természetesen ez valóban kihagyhatatlan, de a közösségi média pont nem tartozik ezek közé, erre bizonyítékkén ott vannak a más szolgáltatások.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák