Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    Ahhoz hogy hosszútávon rengeteg profitot termeljenek ahhoz brandet kell építeni. Ahhoz meg inkább marketing kell, a telefon csak másodlagos. Nem értem miért olyan nehéz ezt megérteni. Akik biztosan csalódottak lehetnek azok a oneplus userek, ha ők jobb ár/érték arányt akarnak akkor máshol is érdemes szétnézni. De ez az élet rendje. A legviccesebb hogy a oneplus amúgy minden évben emelt árat, sőt tavaly egy külön kategóriát csináltak. Tehát tudtuk hogy ez befog következni.

    Ha valóban 499$ lesz (nincs semmilyen információ erről, csak egy “jóindulatú” gondolat amit itt olvastam) akkor az Európában 499€ ami Magyarországon lesz olyan 550€ tehát 190-200e forint. Drága (bár ugye mihez képest). Csak ne felejtsük el hogy a oneplus fő piaca India, ott a Oneplus 8 olcsóbb mint egy iPhone SE , szóval lehet matekolni mennyi lesz ott ez a telefon. Sokkal olcsóbb mint az SE. Tehát megnyugtatok minden egyes “jóakarót” aki szerint a Oneplus az áremeléssel csődbe fog menni, nem fog. :)
    És ugye az a 499$ lehet még 399$ is, ami itthon lesz vagy 160e ami rögtön iPhone SE ár alatt van itthon is :)

    Akik pedig még mindig azon sírnak hogy mért nincs már flagship killer 300€-ért (és természetesen soha nem volt kötődése a céghez), azoknak mondanám hogy rossz helyen járnak mert alma bácsi 3 éve emelt nettó 300$-t a telefonján ezzel példát mutatva a többieknek. És a oneplus csúcsmegatelefonja, minden jóval megáldva is megáll 950€-nál bruttóban 2020-ban, csodaerős forintal együtt.

    Ha jól megcsinálják szerintem a cég legeladottabb telefonja lehet, amivel természetesen sok sok kiegészítőt is eladhatnak. Aztán megint lehet árat emelni :)

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz szabi__memo #34 üzenetére

    Lesz rajta kameraluk, mert olcsóbb mint a pop up megoldás :)

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz #30610944 #44 üzenetére

    Csak az applenek sikerült brandet létrehozni? Akkor a Samsungnál mi van? :)
    A probléma azzal van hogy ütöd a oneplus-t mert lehúzzák az embert, de igazából a többi cégnél pontosan ugyan ez van. És igen, az iphone is sokkal sokkal olcsóbb az usaban. Akkor minek hozza ide a szarját? (Az elgondolásod szerint)
    Hogy mi mennyit ér azt sajnos vagy nem sajnos a vásárlók döntik el. Nem igazán lehetsz képben az árakkal, az iphone 11 pro max 64!! Gb olyan 1220-1250€ bruttóban itthon. 300€-val drágább a oneplusnál.. Mégis megveszik, tehát úgy néz ki ér annyit.
    Az meg hogy nem szorongatott senkit a oneplus... Sehol nincs 30w-os vezetékmentes gyorstöltés, ahogy qhd 120hz-es kijelző sem. De az első gyors kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó is nekik volt, ahogy gyors pop up kamera is. Ahogy ugye az elsők voltak kávamentes kijelzővel ahol alul is vékony káva volt, gyorstöltésben is mindig élen jártak. A fizetett influenszerek nem biztos hogy azért mondják a kamerára hogy OK, hanem azért mert tényleg azt hozza amit az iphone samsung stb. Amúgy nem lenne ez sem meglepő, hiszen az iphone minden évben a legjobb kamerás mobil.. Legalábbis az első független tesztekig, amikor is kiderül hogy mennyit kamuztak az fizetett teszteken.. Van tehát honnan tanulni.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz #30610944 #51 üzenetére

    "Samsungnal mi van?
    Felrobbannak az akuk, csikozodnak az amoled kijelzok, merulnek az Exynosok, esatobbi...viccet felreteve,"

    Tényleg tegyük félre a viccet mert mindjárt kikapcsol a telefonom, pedig 2 fok van. De előtte még ezt elküldöm, mert nem igazán van térerő (tudom, rosszul fogom..) Gondolom az nem újdonság hogy megfogtam és meghajlott, de gondolom azt már javították hogy a face id nem old fel anya-lánya hasonlóságnál.. Hát persze hogy felold, fő hogy 10000x biztonságosabb mint a touch id, ugye? :D Ennek semmi értelme, problémák mindenhol vannak tudod?

    "Nem utom a OnePlus-t, de az a baj, veluk (de ugy nez ki ez egy erzekeny tema ugy latom, mert sok ember a lelkere veszi) nagyfiuknak erzik magukat a tobbi nagyok kozott, csak meg a seggukon ott a tojashej kb."

    Áh dehogy ütöd őket.. Szerintem itt néhányunknak nem az a baja hogy kritizálod őket, hanem hogy hülyeségeket írkálsz. És ahhoz képes hogy az a bizonyos tojáshéj szerinted ott van a seggükön, nem rossz maga a website, a marketing , sőt a termékek sem. Simán apple kategória, pedig hányszor annyiból dolgoznak..

    "Apple kurv@ sokat veszitene, ha nem hozna be eu-ba a portekajat. Ez neki a kincses banya. OnePlus-nal ez nem mondhato el."

    Ezt nem vitatom, írtam feljebb hogy bruttó 300euróval drágább itthon a 11 pro max mint a 1+ pro. Többi termékről nem is beszélve. Pont ezért növel árat a oneplus, mert megteheti. Akkor miért is fáj az neked? Konkrétan akkor fan vagy hogy az apple magas árcímkéje az korrekt, de a oneplus alacsonyabb árcímkéjéről szó sem lehet. Na ez a gondolkodásmód tényleg vicces :)

    "Viccet felreteve ismerem az arakat nagyon is jol pont ezert irtam azokat amikt irtam."

    Ebben nem vagyok biztos, mert kb úgy beszélsz mintha a oneplus sokkal drágább lenne mint az iphone. Pedig nagyon nem. De adjunk egy esélyt, tegyük fel hogy ismered.

    "Gyors toltoje a 3 illetve a 3T idejen volt forradalmi. Onnantol a konkurencia lenyomta.
    120Hz-s kijelzo mar volt elotte is bar azt nem tudom QHD volt, most nincs kedvem utana nezni."


    Ne haragudj de itt meghatározó újdonságokról volt szó, hiszen azt mondtad a oneplus soha senkit nem szorongatott meg. És a gyorstöltés pedig az volt. És bizony a töltés teljesítményét is növelik az akkumulátor méretének növelésével. És igen sokan már megelőzték a oneplust elég régen, főleg az apple a 18wattal, amivel néha összejön a 2órás 0-100%. Pedig ugye ez a iszupergyorstöltés, lejjebb csak 5w jár :) Volt előtte 120hzes kijelző is, csak nem qhd felbontás mellett. A nincs kedved utána nézni elég rossz érv. Arról nem is beszélve hogy 2019-ben a 90hz is elég nagy újítás volt, nemgamer telefonban. Közben az alma még mindig 60hzen jár, de nyugalom idén lesz 120hz nyilván azért mert VÉGRE jó volt az üzemidő és ezen változtatni kell. (hiszen 2019-ben eljutottak oda hogy kell a normális aksi méret)

    "Kijelzobe epitett ujjlenyomat-ot nem ok talaltak ki, meg a kavamentes kijelzot sem...te ez most ez szponzoralt poszt toleed mert akkor tovabb lapozok inkabb... :F"

    Nem olvastad el amit írtam, mert ezek tuti nem az én szavaim. Eddig nagyon gyenge, na nézzük tovább.

    "Kamerat meg hagyjuk mar. Nezz teszteket rola. GSMArena, DXOMark, meg ezer masik oldal van. Minosegban sehol sincsenek a nagyokhoz kepest."

    Ezek után inkább te nézz teszteket, mert az infóid fele vagy hülyeség vagy nem igaz. Finoman fogalmaztam.

    "Aztan azt mar meg sem emlitem megjelenes utan arakat vagnak, mert nem megy a biznisz ahogy kene, a tavalyi 7-7T szeria ara meg mar a beka segge alatt van."

    Megjelenés után árakat vágnak? Linkeld kérlek. És ne sajnáld a linket, mert kíváncsi vagyok mennyire nem megy nekik a biznisz. És mi a baj azzal ha akcióznak amúgy?
    A tavalyi modelleket leakciózzák, de nagy tragédia. Mintha az alma amúgy pont nem ezt csinálná.. A béka segge alatt meg picit túlzás.

    "Ugyanez az osszes Samsung-nal. S20 szeria is 2 honap utan mar atesett egy kemeny arvagason, mindent hozzad vagnak csak vedd mar meg. Huawei ugyanez.
    Egy marka van a piacon, Apple aki akar tetszik, akar nem megteheti, hogy nem csinal ilyeneket, sot meg lehet el is vesz majd (tolto, fules lehetseges elvetel). Tehat igen Apple-nek sikerult brandet epiteni es megtartani, talan az utobbi szo meg fontosabb.
    Vitazhatunk errol orakig, de attol meg ez igy van. Nezd meg milyen telefonok eladasai tarolnak....iPhone 11."


    A komoly árvágás biztos igaz, de én megnéztem gyrosan az s20-at mert érdekelt a nagy árvágás. Természetesen nem igaz, nem hogy árvágás de pontosan a hivatalos nyitóáron árulják a hivatalos forgalmazók.. Ez sem jött be, eddig nagyon sovány. De adhatsz linket nyugodtan, de 10-20% akciókkal ne is próbálkozz :) Az nem árvágás, max az applenél.
    Miért is pozitív az hogy az applenek nem kell akciót csinálnia? Amúgy megnyugtatlak a viszonteladóknál szoktak lenni leárazások az applenél is. Nem tudom a sok false infód miért igazolja azt hogy az applenek sikerült brandet építenie.. És? Pont úgy mint a többinek.
    Vitának nem nevezném, ahhoz kellett volna néhány igaz tény illetve jó érv. Na meg egy kis felismerés, hogy ha full marhaságot írsz legalább ne írd azt hogy ez így van.. Oké, jól mennek az iphone eladások. És? Nem tudom hogy jön ez ide, azt meg különösen nem hogy mi köze van a oneplushoz.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák