Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz haxiboy #23 üzenetére

    Akkor odamész az iskolába, és kikéred a gyereket.
    Ha meg meghal a nagypapa, suli után elmondod neki.
    Ebbe a szülői hozzáállásba, -állandóan online kell lenni- nevelődnek bele a gyerekek. Aztán csoda, ha ők is ilyenek, meg lázadnak, ha órán ki kell kapcsolniuk.

    Nyilván én sem örülök, ha nem érek el valakit épp. De ha a gyerekről tudom, hogy suliban van, és jó helyen van, nem zavar. Ha az esti buliban nem érem el, azért az jobban zavarna.

    De amúgy a törvény pont arról szól, hogy nincs teljes tiltás, hanem intézményi hatáskör. És ott azért -iskola felfogásától függően- bőven lehet lazább a dolog.

    Az alkohol témában én is sajnálom, hogy zéró tolerancia van, és én is sajnálom, hogy 2 deci sör se fér bele olykor-olykor, de el kell fogadni, hogy bizony vannak vadbarmok. És ha nekem jön a vadbarom, cseszhetem, hogy én tudok vezetni 1 sör után is vagy épp nem ittam semmit. Ezt a kompromisszumot hajlandó vagyok meghozni, mert engem is véd a helyzet.

    Laptopon jegyzetelés: Én sosem tudtam megszokni, pedig egyetemen már voltak páran, akik így nyomták (persze sokan csak kockultak a hátsó sorokban :) ). De elég kiábrándító látvány, amikor az előadó egy rakás laptop fedlapjával néz szembe. Lehet, hogy valakinek hatékony, de a többség figyelmét elvonja, szerintem.

    hunluki "A telefon meg olyan dolog hogy lenémítva legyen ott"
    Ezzel az a baj, hogy a tiniknél amikor másodpercenként jön az értesítés a facebookról, vaccapról, instáról, meg stb. ugyanúgy elvonja a gyerek figyelmét. Ezért téma itt is a zéró tolerancia vagy a tiltás mértéke.

    (#27) hunluki: ezzel az a baj, hogy tableten kézzel írni szar. Hiába lesz digitális a végeredmény, (már ha épp olyan szoftverrel jegyzetelsz,ami felismeri és átalakítja gépelt szöveggé), de én még nem láttam jó megoldást. Biztos van, (pontos érzékelés, minimális lag), de az biztos drága.
    És iskolákban nem ezek szoktak terjedni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák