Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Janus27 #43 üzenetére

    Így van, kivéve, hogy nem PowerDVD, hanem MPC-HC (v1.7.16 x64, az integrált LAV filter csomaggal) + madvr (v0.92.12 x64), minden natív DXVA2-re konfigolva (a régi 2500K CPU-m nem is bírta el a 4k HEVC dekódolást szoftveresen, a 8600K-val pedig még nem próbáltam).
    A kártya MSI GTX1070 Seahawk EK X (custom PCB, a kimenetek is kicsit másképp sorakoznak mint a Founder verzión, de tudtommal minden Pascal GPU-s kártyán natív HDMI 2.0 van HDCP 2.2-vel, ahogy már néhány Maxwell-V2 kártyán is, ha nem is mindegyiken a GTX9xx sorozatban).
    iGPU tiltva, nV driver 391.35, de régebbivel is működött (380 alatt csak NVAPI 380-al csak Win10-HDR, 390 óta működik egymás mellett szabadon mindkettő, én döntök, a filmek mindkettővel mennek).

    Nem én készítettem az ISO-t, így nem tudom 100%-ra garantálni, de amennyire tudom, ez 1:1 másolat, nincs babrálgatva. Ezért is írtam, hogy van rajta DolbyVision réteg is (ami gyakorlatilag egy külön m2ts file, amit a fenti szoftver egy önálló 1920x1080 videónak lát, és szemre csak zajt játszik le, ha azt választom ki, mert az csak a "ráépülő" rész, ami hozzáadódna a HDR10-hez, ha DolbyVision kompatibilis lenne a lejátszó, nem az). Tudtommal épp ezért is van ez a pár DV-s film így ISO-ban, mert ezt a DolbyVision formátumot még nem tudják a virágboltosok remux-olni, és ha létezik lejátszó, ami viszi, az könnyebben boldogul az ISO-val, mint egy kicsomagolt mappával (talán ki is kell ehhez írni lemezre). Amúgy én is épp ezért "szereztem be" ezt az ISO-t, hogy a DolbyVision-nel kísérletezzek, hogy viszi-e már bármi, most vagy majd a jövőben...
    Simán a Win10 virtuális meghajtójába van mount-olva (semmi spéci emuláló cucc). Ránézésre komplett mappastruktúrás (bár való igaz, hogy bármikor be lehet pakolni egy korábban kibontott mappastruktúrát egy ISO-ba, de...).

    A BD menüt nem tudom használni (ahogy a hagyományos FHD SDR BD-ken se), de a videót lejátssza, akár a lejátszási lista szerint is (szóval a seamless branching sem gond, bár HDR-es filmből még nem találkoztam olyannal), hang- és felirat sáv (nyelv) is váltható pár kattintással.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák