Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz szabogabor10 #10 üzenetére

    (#10) szabogabor10: "amikor elérhető egy új alverzió, akkor arra automatikusan frissít, hogy biztonságosabb legyen a böngészés. Dehogy egy új főverzióra is alapból automatikusan frissítsen, ami számos új dolgot (beleértve az új dizájnt is) tartalmaz"

    Látom, megint sokan elolvasták a cikket.

    1: Ki lehet kapcsolni.
    2: A 4-es verziótól(!) felfelé lesz ilyen, amikorra is ígértek Jetpack-et, Electrolysis-t és egy rakás olyan fícsört, ami majd az átírt addonok jövőbeni kompatibilitását szolgálja.

    Így, hogy ki lehet kapcsolni (persze mindent ki lehet, a Chrome-ot is az egész Google Updaterrel együtt), egész korrekt döntés.

    Szükség is van rá, hogy ne legyen annyi botnet.

    (#3) x123456: Na igen, ez érdekes lesz. Bár lehet, hogy úgy oldják meg, mint például az Everest az autostart-nál, hogy bekerül egy bejegyzés a Task Sceduler-be, ami x időközönként majd lefut.

    Hogy mennyire biztonságos? Ugyanannyira, mint ha manuális frissítés esetén eleválod azt az UAC ablakot, ahol kiírja, hogy a C:\Program Files\Mozilla Firefox\updater.exe kér adminjogot, a Mozilla Corporation digitális aláírással.

    Szóval az, hogy a Task Scheduler-ből elindítja mondjuk naponta a saját updater.exe fájlját, szerintem semmivel sem veszélyesebb, mint ha ugyanerre UAC eleválást kér. Ha valami manipulálta ezt a fájlt, akkor a felhasználó szemszögéből teljesen mindegy.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Findzs #49 üzenetére

    "basz*atom ?"

    Ha nagyon ritka, akkor igen, ha népszerű, akkor már az RC korszakban elkészítik rá a javítást, vagy ha más nem, akkor egy unofficial workaround-ot. De hidd el nekem, elenyésző azok száma, akik 1-1 addon miatt ragadnak le egy régi verziónál.

    (#51) x123456: "értsd: egységsugarú user, aki csak azt látja, hogy tegnap még ment, ma meg nem megy"

    Akkor majd az azután következőbe javítják, ha jelenti valaki, mivel feltehetőleg nem csak 1.0-s userek használják az adott funkciót/látogatják az adott oldalt.

    A tudás meg nem erőszak. Ha ő nem akar tudni, akkor nem kell neki tudni. Örüljön, hogy kap egy szoftvert ingyen és ne akadékoskodjon. A traktorosakkal sem elnéző senki az autópályán.

    Amúgy ezzel egyedül akkor van probléma, ha bugos az installer (mint még valamelyik 1.0 környéki Chrome-ban volt (Dev Channel), aztán Firefoxot/Operát még csak csak leszedsz valahonnan standalone telepítőként, aztán repair, de Chrome-ot... Mondjuk mostanság már az is van egy rakás oldalon, de az 1.0 környékén még nem volt, csak az online telepítős változat.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Psychonaut #59 üzenetére

    Az nem elég ok, hogy szeretném látni a changelogot, mielőtt frissít és ennek fényében döntöm el, hogy frissítsen-e, vagy megvárom a következő fejlesztői előzetest?

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #67 üzenetére

    "de ha belebotlik egy olyan popupba, hogy "friss vagyok, települnék", egyből menekül."

    A Windows alapból fogja magát Vista óta és automatikusan újra is indítja a gépet update után. Ezt GPO-ban eleve ki szoktam lőni. Töltse le, telepítse és szóljon, majd én újraindítom, amikor akarom.

    "Operában először kell kattintani (az a pár százaléknyi júzer vakon bízik úgyis bennük)"

    Nem kell. 10.5x-től ott is autoupdate-re van állítva. 10.00-ban volt még "notify". Szóval max UAC-t kell jóváhagyni.

    "exploder meg szökőévenként lesunnyog a winupdate-tel."

    De a Winupdate is konfigurálható. Értsd már meg, hogy nem az alapbeállítással van a baj, mert 1.0-s usereknek a Chrome megoldása tökéletes. Amit kifogásolunk az a választás hiánya.

    "annyi a difi, hogy a júzer ff/opera esetében mindig meg fogja érezni, hogy na most valami fajsúlyos történik -- a háttérben."

    Hát igen, de még mindig jobb, mintha bármilyen usermódban futó processz felülírhatná a chrome.exe és chrome.dll fájlokat. A Local-ban nem védi ezeket a fájlokat semmi, ellentétben a Program Files-szal.

    Más: Témák: Abba most nem mennék bele, hogy egy szimpla háttérkép az egész, mert mindenkinek egyéni preferenciája, abba viszont igen, hogy mi a jó francért kell ennek a szimpla háttérképnek egy DLL fájlnak lennie? Miért nem lehet zippelt XML+PNG-kből álló csomag, vagy valami hasonló?

    "De érzem a sok átvágott ember fájdalmát, ahogy megérkezik a legfrissebb böngi, és jajj, javítva van benne pár bug"

    Mint mondtam: Ez oké is stabil verziók esetén. De fejlesztői előzetesek esetén baromira nem oké.

    Az meg, hogy ki mit vesz észre megint relatív. A userek többsége azt sem veszi észre, ha 5 különböző botnetnek a tagja és 8 kártevő fut a gépén, én egyből kiszúrom a nem odavaló processzeket, vagy ha valami service-ként ékelődött be.

    Process Monitorral a viselkedését is nyomon tudom követni Wiresharkkal pedig még mélyebbre tudok ásni a hálózati forgalommal kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz floatr #70 üzenetére

    "Átlagjúzer ezt sem fogja keresni."

    Pontosan ezen van a hangsúly.

    "de ha nagyon akarod, akkor külső eszközök tömkelege csak az irányításodra vár, hogy végre blokkolhassa azt a szemét update-et"

    Minek hozzá külső eszköz? Mint már írtam a Task Schedulerből kell kilőni a GoogleUpdate nevű bejegyzést.

    "fejlesztői verzió telepítésével járó nyűgöket a felhasználó egymaga viseli"

    Így van, de ki lehetne jobb tesztalany, mint aki életszerű környezetben használja a tesztverziót?

    "részemről az lenne a normális, ha egyszerűen csak közölné, hogy újraindítás szükséges, aztán befejezné a zsibbasztást"

    Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> No auto-restart with logged on users for scheduled automatic updates installations

    Ezzel pontosan ezt kapod. Letölti, telepíti és szól, hogy indítsd újra. (A 15 percet kiírja ugyanúgy, de nem fog újraindulni).

    Gondolom az MS sem látta sok értelmét, csak az a baj, hogy mivel nem csak 1.0-s userek és power userek vannak, hanem a kettő között is, így sokan fogják és egyszerűen kikapcsolják, vagy jobbik esetben beállítják csak értesítésre, mert nem fognak GPO-ban túrni, esetleg nem is ismerik ezt a lehetőséget.

    (#69) bobsys: Ha ott vagy a gép előtt. Még csak annyi sincs benne, mint például a MSSE-nél vagy a Defragnál, hogy csak üresjáratban indul el. Elindítasz egy HD videó kódolást, elmész, aztán mire hazaérsz a login képernyő fogad. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Vodar #73 üzenetére

    "az az X % fogja vissza, akiknek még nincs felkészítve a rendszere az újításokra."

    Nem. Az az x% fogja vissza, akik meg vannak huzatva és ragaszkodnak a régi szoftverekhez rögeszméből. Ha csak azok használnák az IE6-ot, akiknek nem bírja el a rendszerük az IE8-at, akkor bőven 5% alatt lenne ez az arány.

    Ugyanúgy az XP is nagyon kevés lenne. A Win7 ha kikapcsolsz egy rakás szolgáltatást, Aero-t és a többit (= lebutítod XP szintre), akkor alig eszik az is többet. De ezt még elfogadom, hogy az illető nem ért hozzá, vagy csak jogtiszta szoftvert használ és nincs pénze upgradelni, esetleg valami speciális hardvert, de azt, hogy valaki XP SP3-tól régebbi OS-t használ azt nem lehet elfogadható indokkal magyarázni.

    Talán még a "szétkúrtam a rendszert mindenféle tweaker progival és nem megy fel az SP3" a legmegérhetőbb, de ez sem elfogadható.

    A böngészőkből én is mindig a legfrissebbet használom. Az oka, amiért kikapcsolom a Chrome-ban
    1: Nekem ne fusson semmilyen Google processz, amíg a böngésző nem fut. Fusson az updater a böngészőn belül.
    2: Ne csendesen frissítsen, vagy adjon lehetőséget. Az esetek 99%-ában frissítek, de egyrészt a changelog támpontot ad (például Operánál is a néhány builddel korábbi snapshot, hogy ne nyitogassam a Dragonfly-t, mert összeomlik. A mostani snapshot changelogjában látom, hogy a mail panelen nem érdemes az egyes csoportokat nyitogatni, mert attól összeomolhat.
    3: Látom azt is, hogy mikor érdemes rendkívüli backup-ot készíteni.

    Végezetül: Operában nálam ki van kapcsolva az automatikus frissítés, mivel RSS-ben látom ha jön új snapshot, így egyrészt nem terhelem feleslegesen a szervereiket, másrészt mikor elrontják a verziót (volt már ilyen, hogy 10.60 buildnél 10.50 szerepelt a version paraméterében, így állandóan frissíteni akart).

    A lényeg a testreszabáson van. Például KMPlayer-ben, mivel az a netre nem megy, így nem veszélyeztetett, az egyetlen, amiből még mindig 2.9.4.1434-et használok, mivel azóta nem javítottak egy olyan bugot, ami számomra használhatatlanná teszi. Jelen pillanatban ez az egyetlen szoftver, amit nem frissítettem.

    (#76) WonderCSabo: Akkor nem csak az IE6-ot szarják le, hanem az IE7-et és az IE8-at is. Valamint az Opera 10.00 előtti verziókat és a Firefox 3.5 előtti verziókat. Rengetegen használnak még Firefox 2.0-t is és Operánál is így van, csak ott az egyes verziók piaci részesedése kimutathatatlan az éppen aktuális és talán még az eggyel korábbi kivételével. De ismerek olyanokat is, akik még a mai napig Opera 8.x verziókkal leveleznek és nem akarják lecserélni, mert nekik nem kell újdonság és ami jó azt nem szeretik bolygatni. Az ilyeneknek mondhatsz bármit.

Új hozzászólás Aktív témák