Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    A TSz-ek felhozása meglehetősen mint rossz példa, meglehetősen felemás. A probléma nem a gazdálkodó szervezet felépítésében volt, hanem a körülményekben.
    Az 1980-as évek végére rengeteg jól működő TSz volt. És rengeteg rosszul működő. Volt TSz amely világszínvonalon is az élvonalban volt, és volt amelyik a béka segge alatt. És ha körülnéztek ott ahol sose hallottak róla mi az a TSz, ugyanezt lehet látni a cégek esetében.
    Ezt azért említem, mert teljesen mindegy, hogy az EU milyen úton akar végigmenni, a végeredményt az dönti majd el, hogy a megfelelő emberek kerülnek e a megfelelő helyekre.
    AZ EU biztosítani tudja és akarja az induláshoz az anyagi fedezetet, de úgy gondolja, hogy indokolt a termelés szervezése. Működő ökoszisztémát akarnak, nem azt, hogy az összes pénz pl. wafer üzemekre menjen. Mert oké, lesz egy rakás wafert, de azt mibe teszed bele?
    A CPU nem csak a wafer gyártásából áll.
    Ha nem csak CPU-ban gondolkoznak, hanem kvázi teljes konfigurációban kell alaplap gyártás is. És memória. És stb. És ahhoz alkatrészek.
    Kell valaki vagy valakik, aki(k) annyira átlátják az iparágat, hogy rá tudnak mutatni erre vagy arra a területre, hogy itt érdemes kezdeni, mást pedig egyelőre tartalékra tesznek. És az sem árt, ha az EU legnagyobb chipgyártója együttűködik.
    Az Intelnek EUR milliárdokat adni szerintem felesleges pénzégetés (kivéve ha megfelelő feltételek mellett adják, de ekkor az Intel nem megy bele).
    EU-hoz kötődő gyártókapacitásra és ez mellé szakmai tudásbázis kiépítésére költeni szerintem meglehetősen hasznos lenne az EU-nak és így a benne élőknek.
    Maga a szándék teljesen racionális és nekünk jó dolog lenne. Az ilyen projektek ott szoktak elcsúszni, hogy nem a megfelelő emberek kerülnek a megfelelő helyekre. Talán a STMicroelectronics is azt látja, hogy nem megfelelő a leosztás, ezért nem akar kötöttségeket magára húzni. Talán más oka van. Talán becsicskult valakiknek (pl. Intelnek).

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák