Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • obligat

    senior tag

    válasz Viktor77 #9 üzenetére

    Nem.
    Van egy halom biztonságpolitikai következménye, főleg ha fogságba ejtik, az állam pedig félti a renoméját, nem hagyhatják magukra az önkénteseket, ami meg egy nagy zsák diplomáciai következmény.
    Gyakorlatban amúgy én is leszarnám.
    Már ha érezném a késztetést.

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz shortcutme #59 üzenetére

    Nálam volt már házkutatás.
    Még panelben laktam. A rácson túl 2 férfi és egy nő. Mondták házkutatnának. Mivel civilben voltak, mondtam rendben, de adjanak igazolványokat. Felhívtam a rendőrséget, igazolták őket. Rendben, bejöhetnek.
    Átnézték a szekrényeket, minden doboz kinyitásához engedélyt kértek. Nem csináltak disznóólat, jófejek voltak. Kérdezi az egyik a számítógépet megnézhetné-e? Lélekben szívtam a fogamat, de legyen. Indul a gép, akkor már nem emlékszem melyik linux disztró futott rajta (azt hiszem gentoo). Jelszó boothoz. Megadom? Ha beírom úgy jó? Jó. Elindult a rendszer. Kérdezi a rendőr, ez mi? Mondom.
    Na ma is röhögök, ha a továbbiak eszembe jutnak. Kicsit masszírozott az egérrel, sikerült elindítania az egér-segédprogramot, a böngészőt, meg egy terminált, de kábé húsz perc alatt. Majd a többieknek mondta, itt semmi, vagyis minden oké.
    Nem láttam a visszafojtott röhögés könnyeitől. Megköszönték az együttműködést és mentek.

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Új hozzászólás Aktív témák