Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    Igazán leírhatták volna a cikkben azt az irányelvet, amit az első adatbáziskezelés órán tanítanak: adatbázisból nem törlünk, csak lejáratunk. Mert ezt így találták ki 1970-ben, amikor feltalálták az első adatbáziskezelőt, a DB/2 nevűtt.

    Azt az alapelvet ismeri a jószág, hogy ami felkerül a netre, az örökre ott marad? Hát hasonlóan ahoz, itt is ebből kellene kiindulni. Az a politikus pedig, aki megalkotta a törvényt arról, hogy mindenki maga rendelkezik az adatai felett, az is hülye volt, ha olyan törvényt csinált, ami nincs összhangban a technikával. Különös tekintettel arra, hogy X ország állampolgáraira vonatkozik a törvény, de a szerver, amin az adatai vannak, az meg Y országban található...

    Hát, sok sikert neki. Én nem ellene fogadok, hanem inkább semleges sarokba húzodok és kíváncsi vagyok a végeredményre.

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Alchemist #11 üzenetére

    Hát igen, ez érdekes kérdés, mert a működése miatt egy európai ország állami hatóságai akár elérhetetlenné tehetnék a FB-ot, ha a működése ellentétes az adott ország törvényeivel. Ezzel szemben a sok millió jószág opálos tekintettel, csorgó nyállal akar fészbukozni és magasról, nagy ívben szarnak a FB adatkezelési policyjára. Az állampolgár akarata ellentétes az államhataloméval, de legyél állam negyed óráig és próbáld magyarázd meg az egységsugarú júzernek, hogy te jót akarsz neki, amikor kitiltod a magyar IP tartományból a FB elérhetőségét. Reménytelen lenne...

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Tapsi #12 üzenetére

    Ezt ne állítsd így tényszerűen, hogy egyszerűen nincs így. Ha fontos a rekordok változástörténete, az adatok visszakövethetősége, hogy ki-mikor-mit-miért módosított, akkor így kell csinálni és kész! Nyilván megteheted, hogy archválod az X időn túli adatokat és annyival kisebb lesz lesz a tömb. De ha törvény, vagy szabályzat előírja a visszakövethetőséget, akkor mit csinálsz? Pld. te vagy a mobilszolgáltató. Eltűnik valaki. De van mobilja. Viszont már három napja eltűnt, már nem kapcsolható, a készülék biztosan lemerült. Jön a rendőrség és kérik, hogy kövessék le a mobil útját, hogy melyik bázisállomásokra jelenetkezett fel, merre járt utoljára, milyen irányban mozgott. Erre te azt mondanád, hogy sajnálom, kitöröltük a 24 órán túli cellainformációkat, mert több millió ügyfelünk van, túl sok az adat, nem birkózunk meg vele? Jó, ez csak egy szélsőségesen sarkított példa volt, de akkor is!

    :D

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Tapsi #18 üzenetére

    No offense, nem a parlamentben vagyunk, nem szükséges úgy védekezned, mint egy csúsztató politikusnak, hogy ááá, én nem mondtam, nem azt mondtam, nem úgy mondtam, nem tagadtam, csak egy részletet ragadtam ki, vagy hagytam ki - csak az fontos részlet, ami nagyban megváltoztatja a jelentéstartalmat, stb.

    Na peace!

    :)

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Tapsi #23 üzenetére

    Persze, majd ennek a hírnek a fórumrészéből tanulja bárki is az adatbáziskezelés, adatbázis-tervezés alapvető irányelveit. Innen szedni a tényszerű infókat... Esetleg félrenevelünk valakit a hozzászólásainkkal, rosszul rögzül egy infó valakinek a fejében, aminek következtében pár év múlva akkora krach lehet, hogy bedől egy állam gazdasága, vagy lezuhan egy műhold? Pillangóhatást váltanánk ki egy hozzászólásban egy rossz raggal?

    Hagyjuk már!

    Jóóó, elismerem, van benne igazság, amit te mondasz, abban is. De azért a te érvelésed túl szögletes. Viszont nem akarok ezen vitatkozni. (Talán sör mellett.) Részemről befejeztem.

    Peace!

    :)

    QNX is cool!

Új hozzászólás Aktív témák