Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • putti

    aktív tag

    válasz schawo #6 üzenetére

    Pontosan nekem is ez jutott eszembe elsőre. Mondjuk ha most vásárolnék inkább a felsőbb szegmensben tenném meg, lga2011-3 platform felé hajlok. Mondjuk pl. egy asus rampage v extreme ami 155k meg egy i7 6850k ami 198k már jelentős összeg lenne, de ha most is 180 Ft körül mozogna a dollár, mondhatni majdnem a feléből megúsznám, az már elvállalhatóbb lenne, igaz még úgy is sokba kerülne, persze kinek mire van igénye és pénze. Az a baj hogy az árak ugyan azok, csak a forint értéke romlik évről évre. Arról már nem is beszélve hogy ami a tengerentúlon mondjuk 500 dodó, azt itt 500 euró. Egyébként ezt valaki meg tudná nekem magyarázni, hogy miért ezt az üzletpolitikát folytatják?

    Amúgy meg hiába az újabbnál újabb proci, stb, ha azokat nem használja ki semmi sem, vagy csak nagyon kevés alkalmazás. Szerintem jelenleg a hardver sokkal előrébb van, mint a mostani alkalmazások. Inkább a programozóknak kellene megtanulni normális és optimalizált alkalmazásokat írni. Persze könnyen mondom én ezt, mert tuti meg tudnák ezt is csinálni, de rengeteg időt emésztene fel és az idő pénz, a mai profitorientált pénzéhes világban pedig ezt a legnehezebb kivitelezni.

    [ Szerkesztve ]

  • mepet

    addikt

    válasz schawo #6 üzenetére

    "Katapultált a dollár, nem csoda a visszaesés."

    Én egy kínai gyár vagyok. Veszek minden félét sok kínai beszállítótól CNY-ben fizetve. A melósokat is CNY jár. Szóval majdnem csak CNY-t költök, míg USD-ért adom el az árumat. 1USD-ért pedig most 9%-al több CNY-t kapok, mint 1 éve. Akkor most több lóvém van, mint egy éve? Igen.
    Az USD erősödés az USA vállalatainak probléma, nem a távol-keletieknek.

    Az más kérdés, hogy a deviza keresztárfolyamok változására a világ minden baját rá lehet kenni, az alpesi deviza hitelek tömeges bedőlése óta kishazánkban bármi ilyet el lehet hitetni a néppel...

Új hozzászólás Aktív témák