Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsirfecske

    addikt

    válasz M0ng00se #398 üzenetére

    új platformba beszállásról volt szó, ott pedig most ha vársz kicsit, sokkal jobban jársz. persze, fog jönni majd a zen5 meg a zen4 3d, de ezek relatíve későn. most vagyunk abban a pillanatban szerintem, mikor őrültség sietni.

    megtanultuk ugye a hardver gyártók új szokását, miszerint a csúcs tech jön ki először, és a közép/alsó kategóriát szándékosan késleltetik. ugye a profit ezt diktálja, minek gyártanál ugyanazon a drága wafer-en olcsóbb chip-eket, amiken kisebb a hasznon stb. attól még szemétség szerintem, ez nem a kickstarter vagy a tesla kéne legyen, hogy előfinanszírozzuk ezeknek a multimilliárdos részvénytársaságoknak a fejlesztéseit/beruházásait/profitját.

    szóval így megy ez változatlanul, csak már az alaplapokkal is, mellé pedig a ddr5 váltás csak ront a helyzeten, mert ott meg a gyártás/kereslet nem futott fel kellőképp.

    fatal`:
    msrp lehet hogy marad, bár az intel ebbe még bekavarhat. én inkább az épeszűbb hardver (=olcsóbb msrp) és az épeszűbb forint (nem lesz örökké ilyen) + a használt piac miatt várnék.

    megjegyzem abban full igazad van, hogy az elmúlt 2 év vga krízise pont arra tanított minket, hogy azonnal vásárolj, mert az árak csak magasabbak lesznek, de itt most szerintem más a szitu. van hardver bőven am4/ddr4-en is ami versenyképes (sőt, ár/értékben csak az!), kizártnak tartom hogy egy 7600x 150k maradjon hosszútávon még az alzánál is. de majd fél év múlva visszanézünk, és meglátjuk kinek volt igaza.

    meg amúgyis, nem kell mindenkinek ilyen alapon költenie, aki a legújabbat, legjobbat akarja mindenáron, az úgyis megveszi a többszázezres alaplapot is, többek közt ezért is tartanak itt az árak :))

    balint0806:
    pontosan, és jelenleg ugye az 5600x 93k, a 7600x 153k az alzán, pedig a dollár ugyanaz (én is tudom, hogy nem, többség itt régi készlet, de értitek, ez mindig hasonlóképp lesz).

    [ Szerkesztve ]

  • vrob

    aktív tag

    válasz M0ng00se #406 üzenetére

    Úgy láttam több oldalon is hogy a 7000-es szériát nem sikerül eredményesen OC-zni.
    Az alap beállításon, 360-as vízzel hűtve is annyira magas a hőmérséklet, hogy ThermalThrottling a vége.
    Csak szárazjéggel vagy folyékony nitrogénnel lehet eredményt is elérni.

    der8auer delidelte. Az alapján rendkívül előnytelen a procikon alkalmazott fémsapka. Kb 20 C fokot javít a közvetlen kontakt a procival.

Új hozzászólás Aktív témák