Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Manbal #2 üzenetére

    A node mérete rendkívül kicsi. A tokozás egyedül ami nagy.
    Olvastam, bár nem tudom mi igaz belőle, de egy threadripper cpu legyártása, tokozással valahol 120$ környékén van az AMDnek (amiben már a fejlesztési költségek is benne vannak). [link]

    De elvileg az árak is jelentősen az intel új HEDT platformja alatt lesznek.
    Ráadásul a 12 és feletti többmagos intelekről se tudni semmit, csak egy jelenlegi "tervezett" árat és magszámot. Senki se tudja (talán még az intel se), hogy milyen órajelen jönnek... Szerintem jelenleg is válogatják a jobb chippeket amik bírják a magasabb órajeleket még elviselhető fogyasztáson.
    E miatt "pánikol" az intel.. érezhetően kényszer szülte a 12+ mag az új platformjában, ezt az alaplap gyártók is mondták, hogy télen még szó se volt 12 mag feletti cpukról.

    ..és vannak pletykák, hogy a kisebbik 16 magos AMD 849$ért jöhet.. ami kb. fele az Intel ígért 16magosának.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Yutani #25 üzenetére

    úgy tudom 2db cpu chip lesz (a ryzen 7 is 1 chippől ál, ez meg annyi lesz, hogy 2 egy tok alatt), amit linkeltél egy a szerverbe menő 32magos változat. De a foglalat azonos.

    #t72killer:
    az elsőre nem látok esélyt zen2 vagy 7nm-ig, annyit nem fog javulni ilyen gyorsan a jelenlegi gyártástechnológia.
    A memóriagondok meg már (elvileg) megoldottak a jelenlegi ryzeneknél és ez az threadripper arra épül (így örökölheti a megoldásait .. akár már az ő esetében induláskor se lehet gond ).

    #arabus:
    nem tákolás ez, így lett tervezve a design.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz -FreaK- #31 üzenetére

    csak a cpu fogyasztását meglehet tippelni abból amik most vannak 6-8 magos ryzenek.. ha azt megszorozzuk 2 vel, az is nagyon jó értéket ad és a magszám már annyi amennyit most ígér az amd.

    a kérdés az, hogy vajon kap-e újabb steppinget vagy a jelenlegiből épül a rendszer. és ha már mondjuk kap új steppingget, az hoz-e előrelépést az órajelben/fogyasztáson, vagy csak hibajavítások.

    de továbbra is csak spekulálok, nem biztos, hogy jön új stepping, bár korábban igen sokan tippeltek, hogy augusztus/szeptemberre lehet olyasmi (nyilván csak ha érdemesnek látja AMD is).. így akár már az amd hedt platformjába is bekerülhet (vagy akár először tűnhet fel) az új stepping.. bár utóbbinak kisebb esélyét látnám.

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Fiery #52 üzenetére

    Ó jaj.. teljesen "félreírtam" a dolgot ... tudom, hogy a fejlesztési összeg nem egy fix tervezhető vagy pontosan leosztható egy ennyi-az annyi dologra.. programozóként is tapasztalom ezt a jelenséget.. főleg mikor újrahasználok pár kódot..

    De visszatérve a dologra.. több minden volt az eszemben és "tesztelési költség" helyett "fejlesztési költség" lett amit írtam ... az előbbi akart lenni.. sajnos ezt már utólag nem tudom javítani..
    A hiba abból eredhetett, hogy közben az járt a fejemben, hogy relatív egyszerűen fejlesztetek egy dupla kapacitású chipet a "duplázással".. persze ehhez korábban az egész platformot erre kellett tervezni.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    Mondjuk egy-két dolog nem tiszta nekem a platformmal kapcsolatban.
    Mind a 4094 érintkező be lesz kötve vajon rendesen? (mivel a pci line 64, a memóriavezérlő meg "csak" 4 csatorna, emiatt nem tudom.. kötelező-e kivezetni vajon minden magból? ... mennyire kell szimmetriában lenni a cpu elemeinek?)

    A platform maximuma 2 blokk lesz, vagy mint az eredeti szerver SP3r2 foglalatnak, hagynak módot a további blokkoknak? ...
    illetve ami még nem tiszta ha van többre is mód, hogy lehet-e a platformban vajon 3 blokkos változat. Vagy mint a blokkon belüli CCXnél itt is párban megy minden?

    Bár azt tudom, hogy jelenleg a kommunikáció szerint a 16 mag lesz a csúcs... csak kérdés vajon a kaput nyitva hagyták a többre vagy sem, mert még is csak egy nagyobb platform foglalatát tartják meg, holott egyéb akkor a fele foglalat is elég lenne.. Igaz akkor nem csak átszitázni kéne másra, hanem külön kéne egy teljes platformnyi vonalat legyártani, így meg készülhet akár közös gyártósoron a szerver procival ez a threadripper..

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz #16939776 #85 üzenetére

    Sajnos ha az említett dolog lenne, akkor vélhetőleg sose kukáznák az elavult 1 szálas programokat. Nem szabad rá külön hardvert nyújtani, nincs más mód.. így lehet csak kényszeríteni a fejlesztőket.. Mert mindig lesz pár "majd fut a gyorsabbik magon" tag köztük, aki így áll hozzá..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák