Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devast

    addikt

    válasz #41635072 #2 üzenetére

    Az érték a biztonság. Bányászok teljesítményt adnak => növelik a "nehézséget" => nő a biztonság. Cserébe fix btc-t kapnak. Bányászok nélkül nem működne ez az egész.

  • devast

    addikt

    válasz Geller72 #21 üzenetére

    Gondolom vágod, hogy ez az egész "globális" szinten mozog. Tehát olyan más bányászokkal versenyzel, akik:
    a, Jóval olcsóbban/ingyen kapják/lopják az áramot mint te. ([link]) Csak pár példa: Kanada, Oroszország, Kína, USA egy része.
    b, GPU helyett céleszközöket bevetve bányásznak (a kezdő beruházás költsége magas, áramfogyasztás csekély) pl FPGA-s cuccokkal, és most jön az asic korszak (5W fogyasztással többet nyom mint 10db 5870)
    Ezeket még lehet kombinálni, hogy a fejlesztett hőenergiát fűtésre/akármire hasznosítják stb.
    Aki azt hitte, hogy bekapcsolja a gpu-t azt dől a pénz, az elég nagy tévedésben van :)

    ps: azt meg nem lehet előre megmondani mennyit fogsz "keresni" vele egy hónapban. Nagyban függ az egész hálózat összteljesítményétől (az, hogy mennyi btc-t kapsz), és nagyban függ az épen aktuális árfolyamtól, hogy a megtermelt mennyiség mennyi dollárt/forintot ér.

    [ Szerkesztve ]

  • devast

    addikt

    Az én bitcoin sztorim :
    Engem többen is hülyének néznek a környezetemben a bitcoin miatt. Még 2011-ben bányászgattam 1-2 hónapot, összejött x mennyiség. Amikor ~$30 volt akkoriban, mindenki hülyének nézett, hogy nem adom el azonnal... Itt abbahagytam a bányászósdit, mert egyébként is bitang meleg volt, meg az ár nagyon lefele ment. Ezen a ponton többször annyi megtakarításom volt huf-ban mint btc-ben. Többet nem akartam egyelőre ebbe fektetni. Ugorjunk előre 2013-ba. Amikor ~$250 volt az értéke, nekem is megremegett a kezem egy kicsit. Most majdnem tudnék magamnak belőle venni egy zsír új autót... Ekkortájt már többször annyit ért a bitcoinba fektetett megtakarításom, mint ami huf-ban volt úgy, hogy a forint megtakarításom folyamatosan növekszik (dolgozok...félrerakok). De itt már körvonalazódott bennem az, hogy végleg kiszállni nem akarok. Ha lemegy az értéke 0-ra akkor sem. Nincs stop-loss, nem vagyok befektető, hanem egyszerűen egy nagyon spekulatív "valamiben" (amiben hiszek) szeretném tartani a megtakarításaim egy részét. Azért nem adom oda a pénzem másnak, hogy infláció+1%-ért használja. A közvetlen környezetem itt nézett végleg elmebajosnak....
    Ha eljutok oda valaha, hogy a bitcoinjaim 25%-ából valami értelmeset tudok venni, akkor fogok hozzányúlni :) Hogy utána mi lesz, azt senki sem tudja, mint ahogy azt sem, hogy holnap mi lesz ;)
    ps: tudom, hogy azzal, hogy rajta ülök egyáltalán nem segítem a bitcoin-t. De mindennek meg van az ára, minden eladó, csak a megfelelő összeget kell felmutatni.

Új hozzászólás Aktív témák