Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    És az ez ellen nem hangot adóknak, illetve az ezt támogatóknak még mindig nem esik le, hogy az ő zsebükből fogják kivenni a pénzt valamilyen formában a végén. Egy cég, főleg egy ekkora multi, át tudja hárítani akár közvetlenül, akár közvetve az egyszerű polgárokra minden kiadását. Kapitalizmusban a kapitalisták adóztatása nem megoldás semmire.
    Egyébként is, ilyen online multik nélkül aligha lenne oka a magyar polgárnak, hogy (a sok helyen egyre dráguló) internetes csomagokra és persze (a hihetetlenül túlárazott) mobilinternetes megoldásokra előfizessen, anélkül meg az ezeket fenntartó cégek nem költenének, anélkül meg még kevesebb adó folyna be, anélkül meg stb., stb., stb., gondolom világos mire gondolok. A Google és a Facebook nem a következmény, hanem az ok. Nagyon más módon kéne ezt az egészet megközelíteni, kevesebb kapzsisággal és több ...ja, kapitalizmus, nálunk ráadásul vad, egy pillanatra elfelejtettem.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    Szerintem azt kéne megkérdezni, hogy miért egy céget akarnak több helyen adóztatni, miért nem a befizetett adóból akarnak részesedni. Nem országonként kell adóztatni tetszőleges mértékben, hanem adózzon a multi a valós tevékenységétől függően egy független szervezet felé, ami ossza azt szét az arra jogosult országoknak az ottani jelenlét, az ott generált forgalom alapján.
    Ja, elfelejtettem, ahhoz együtt kéne működni másokkal, akik mind kompromisszumot kéne kössenek, hogy mindenki jobban járjon a végén, viszont az nem kapitalista megoldás, szóval akkor nem szóltam.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák