Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz mrszitya #16 üzenetére

    Szóba hoztál 2 olyan témát (eü-vel együtt 3), amihez az ellenzéknek pont nem sok köze volt.
    Mindkettőben maga a nép ill. a szektorban dolgozók gerjedtek haragra, adtak hangot elégedetlenségüknek, nem az ellenzék. Attól, mert valami az éppen aktuális kormány intézkedése ellen megy, (vagy egy évtizedek óta romló helyzetben az aktuális kormánytól várnak megoldást) nem azt jelenti, hogy az ellenzék csinálja.

    Hogy ON legyek: Pintér ugyanolyan, mint a többi megszólaló politikus (oldaltól, párttól függetlenül): FINGJA nincs arról, hogy mit beszél vagy éppen mi az épp aktuális, hatályban lévő törvény vagy a gyakorlat az adott témában. Mondja, ami szerinte jól hangzik, és politikai előnyt kovácsolhat belőle. És hogy ennek mennyi köze van a valósághoz, már sokadlagos.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz cuebler #46 üzenetére

    Úgy nem tudtak volna eléggé a zavarosban halászni.
    Most, hogy már ők generálják magát a zavarost is, nyilván korlátozni kell a többieket.

  • BiP

    nagyúr

    válasz cuebler #49 üzenetére

    Én szóltam is az ügyintézőnek (k&H :) ), hogy ha kifizettetik a tr.díjat, akkor ne nevezze ingyenesnek.
    "Jójó, de ezen kívül nincsen díja".
    "De attól még nem ingyenes, ne nevezzük annak. Pont."
    Nekem még szerencsém volt, a korábbi minimum csomag ingyenes volt, de ezek az új "plusz" csomagok, amit feleségemnek kötöttünk, már rád terhelik a tr.díjat.
    (mármint úgy ingyenes, hogy van alapdíj, de 2 feltétel esetén visszakapod)

    (#50) Romvr: Na igen. A Nemzeti Közösenutáljukaszemétmultibankokat Egységes Stratégiai Platform előtt voltak valóban nullás, zéró csomagok, sőt, a (már a látra szóló) kamattal együtt pluszban is kijöhettél havi szinten, ma meg úgy meg van védve a vagyonunk és nemzeti önérzetünk, hogy csak minuszra tudod hozni. Ha kicsit aktívabb lennél némi kamat fejében, csak magadnak ártasz, mert a díjak többet visznek el, mint maga a kamat.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Vincent_ #55 üzenetére

    Az én felhasználásomhoz elég a minimum is, és így a legkisebb a költség. Hiába tud többet a nagyobb csomag, ha drágább, és nehezebb a feltételt is teljesíteni, annyival meg nem tud többet. Csak felesleges kiadás/kockázat.
    A számláimat online fizetem be (ez vásárlásnak minősül, ingyen van), de már a csekkbefizetés is kártyás fizetés, a havi KP-es költésekre meg elég a 150ezres ingyen levétel, ha valami meg közbejön, 2 átutalásba belefér.

    Nyilván nem minden családnak van 500e megtakarítása, de ma egy középosztálybeli családnak már nem is egy teljesíthetetlen feltétel.

    (#56) cuebler: Már nem ingyenes az app? Vagy milyen mobil e-bank, aminek havidíja van?

    (#59) Dilikutya: Pont ezen agyaltam én is, mennyire hiteles ezt így ma leírni, de nem találtam jobb jelzőt. Gazdag nem vagyok, de szerencsére szegény sem.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Vincent_ #60 üzenetére

    (#60) Felhő + (#61) cuebler: Én már régóta használom a mobilbank appot, csak furcsa volt, hogy nem ingyenes (eddig az volt, soha nem is merült fel, hogy ne lenne az.)
    Most direkt megnyitottam, erre látom, hogy megújult az egész, új regisztrációt kér, stb.
    És dizájnra is megegyezik az általad linkelttel. (Kb. egy hónapja nyitottam meg utoljára, korábban sötétebb kék volt, meg nem volt ennyire "trendi" kinézete).
    Google Play azt írja: frissítve, márc.23, 2 napja.

    Akkor itt van a kutya elásva. De ha majd fizetni kell ugyanezért, akkor törlöm le a francba.
    Arra azért kíváncsi leszek, hogy milyen módon fizettetik majd. Legalább szólnak-e előtte, vagy automatikusan vonogatja majd a számlámról.

    Megtakarítás: értem én, hogy szegénység van, de a legtöbben inkább fejben szegények. Sokaknak bevételük lenne épp elegendő, de nem tudnak spórolni, beosztani a keveset, vagy ami épp elég lenne, elszórják f*szságokra, csoda, ha nem marad semmi, aztán megy a hónapról hónapra élés.
    A magyar ember képest ezt megcsinálni havi 150-ből, de van olyan ismerősöm, aki havi 300e-ből is tudja ezt produkálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák