Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82146048

    törölt tag

    válasz KKaresz45 #24 üzenetére

    "Én nem fogalmaznék úgy hogy "mesterségesen tolták ki a játékidőt", inkább ma vannak elkényeztetve a játékosok a korlátlan save, autoheal, stb. lehetőségekkel."

    Attól függetlenül, hogy nem fogalmaznál így, sajnos ez az igazság. Szándékosan nehezítették a játékosok dolgát, mert a játékok egyszerűen túl rövidek lettek volna, ha nem kell újra meg újra meg újra próbálkozni, hogy tovább lehessen haladni. Van is egy kiváló példa erre, ugyanis a Lion King egyik fejlesztője maga mondta el, hogy a második pályán a majmos fejtörő azért került bele a játékba, hogy mesterségesen kitolják a játékidőt, és ne lehessen a kölcsönzési időn belül végigjátszani.
    "A Disney egyik elvárása volt, hogy nem lehetett a játékokban egy bizonyos százalékot teljesíteni adott időn belül"
    Ez egyébként rettentően sok játékra igaz, amiket (ismerve a játékot) később 10-20 percek alatt is végig lehetett játszani.
    Ghosts 'n Goblins megvan? Játszd végig kétszer ugyanazt a játékot, hogy a "rendes" befejezést kapd.
    SMB 3 vagy a World? Sokkal könnyebb volt azokban plusz életet szerezni (utóbbiban menteni is lehet), mint az első részben, amiben még az adott világból folytatás lehetőségét is elrejtették (A+Start gombok).
    Egyébként azért sem helytálló a gondolatmeneted, mert a mai játékok sokkal hosszabbak és komplikáltabbak, mint a régiek.
    Demon's Souls, van benne egy kis exploit, amivel végtelen tárgyaid lehetnek, tehát bármennyi soul, bármennyi életfeltöltés. Játszd végig így, de nem menthetsz. Jó lesz? :)

    (#32) b.: Megcrackelted, ráadásul töltöttél le ROM-okat hozzá. Ez mitől jobb, mint letölteni egy emulátort (ami ugye önmagában legális), és ahhoz letölteni pár ROM-ot? Attól, hogy az adott játékot nem forgalmazzák sehol, még nem mondott le a jogtulajdonos róluk.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz carl18 #41 üzenetére

    És ehhez vedd hozzá, hogy az adók államonként eltérnek, és hogy a jóval magasabb (de több tényezőtől függő) minimálbér mellé az árak is az egekben vannak (Magyarországhoz képest). Átlagos albérleti árak: San Francisco $3600, New Jersey $850 / 60m2, Pittsburg $1850, stb. Magyarország: $520.
    Aztán ott vannak az egyéb dolgok, mint élelmiszer, oktatás, egészségügy (ami náluk nem ingyenes), közlekedés, stb., és máris megérzi az amerikai polgár is az SNES árát.
    Nincs sok értelme csak így összehasonlítgatni :) De egyébként szerintem is rettentően drága itthon.

Új hozzászólás Aktív témák