Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Lehet bármiféle technikai akadálya annak, hogy végre megjelenjenek olyan hibrid kijelzős tablet-ebook reader-ek, amelyeknek a kijelzője egymásra rétegezett e-ink és LCD egyszerre? A mai LCD-k kikapcsolt állapotban elég feketék, de pl annó a Dell Axim X5 PDA-m LCD kiejlzőjének a háttere hasonló zöldes-ezüstös csillámlós volt mint egy alap kvarcóránál vagy számológépnél, és emiatt kikapcsolt háttérfénnyel is kifejezetten jól lehetett látni direkt napfényben, ha megtalálta az ember a megfelelő szöget. Szóval ha e-ink módban ilyen lenne a háttere, LCD módban meg normál színes háttérvilágítással, mindez Androiddal, akkor szerintem sokan vállalnák a némileg alacsonyabb üzemidő kompromisszumát ha ezért nem kell két külön eszközt venniük és hordozniuk a két funkcióhoz...

  • fpeter84

    senior tag

    válasz #32839680 #11 üzenetére

    Szerintem kifejezetten jó volt a képminősége, bár persze egy mai IPS-hez viszonyítva már nem biztos hogy ezt mondanám...

    Mindenesetre valószínűleg azon is lehetne fejleszteni. Alapjában véve az összes LCD, hivják TFT, TN, IPS stb-nek mind folyadékkristály ami elmozdul a háttérvilágítás előtt. Szedtem már szét modern netbook kijelzőt (LED háttérvilágítás, túl ósdi nem lehetett) és nem a háttér volt fekete - az valami fehéres fényelosztó felület volt - hanem a folyadékkristályt rejtő üveg volt alaphelyzetben fekete, vagyis ezeken a folyadékkristály default állapota a fény totális blokkolása. Ami az Aximon volt, annak meg valószínűleg a teljesen nyitott volt az alaphelyzete, ezért lehetett látni az ezüstös hátterét kikapcsolva. Valószínűleg csak esztétikai okokból fekete alapból minden mai LCD, hogy ne a fehéres háttér látszódjon kikapcsolva, illetve lehet fogyasztás szempontjából optimálisabb, nem tudom...

    De az e-ink is csak egy réteg az üvegpanelen - így szerintem nem lenne akadálya annak hogy egymásra illesszenek egy e-ink és egy LCD üvegpanelt. A meghajtása se tűnik lehetetlen feladatnak - az LCD mehet a SoC LVDS kimenetére, az e-ink alá pedig bőven elég egy dedikált SPI busz is - annyi pixelt kényelmesen ki lehet tolni ott is, bőven elég pár-10 MHz. Nem tudom a jelenlegieken hogyan vannak a SoC-ra kötve, de esélyes hogy most is ezt használják, felesleges drágítás lenne az LVDS oda is...

    Szoftver oldalról szerintem teljesen vállalható kompromisszum az Android még ha naponta is kell tölteni, hiszen ott lenne a színes LCD is főmegfejelnítőnek és teljes értékű lehetne a droid minden szempontból, csak a megfelelő app-ot indítva deaktiválódik az LCD réteg és átveszi a szerepet az e-ink. Kilapozva az adott app-ból ismét lehet aktiválni az LCD-t. Nem azt várom hogy valamelyik tablet gyártó külön utakon járva oldja meg a panelek házasítását, hanem ha egy kijelző gyártó mint pl az AUO megcsinálná magát a hibrid panelt, akkor szerintem sok tablet gyártó kezdene vele játszani és szállítani a saját megoldásait, a vevők pedig eldöntenék hogy tetszik e nekik. Először nyilván lennének gyerekbetegségei - főleg szoftveres oldalról - de ha az embereknek tetszik, veszik akkor idővel ez is egy jól működő plussz szolgáltatása lehetne először a prémium szegmensnek, aztán leszivároghat idővel a 100$-os kínai tabletekbe is. Ha pedig a normális szoftveres támogatást nem tudják szállítani a nagy gyártók de igény volna rá, akkor idővel megoldják az alternatív szoftvergyártók...

    Én már nagyon várom az ilyen megoldásokat. Csak ebook reader-ért nem adnék pénzt és a plussz eszközt se hordanám szívesen. Viszont ha némi felárért tudná a tablet ezt is, akkor simán rááldoznék egy kis plusszt és nem érdekelne ha naponta kell töltögetni, most is ezt csinálom...

  • fpeter84

    senior tag

    Nem értem ezt a fenenagy android-ellenességet. Én csak alternatívaként szeretném a piacon látni amit felvázoltam, és pont a rengeteg alternatív reader szoftver, egyszerűbb játék stb miatt már most se tartom halottnak a droidos vonalat se. Az 5+ verziókról hallok hideget/meleget, de a 4.2 és 4.4 filléres kínai eszközeimmel maximálisan meg vagyok elégedve. És ha választhatnék a butított gyári felületű de hosszú akkidejű, valamint a szoftveres szempontból nagyságrendekkel rugalmasabb de naponta töltést igénylő eszközök között, én bizony az utóbbira tenném a voksomat, főleg ha ezzel egyben lenne egy színes LCD-s tabletem és e-ink kijelzős reader eszközöm - nem utazok tömegközlekedéssel, repülni is csak szökőévben egyszer szoktam, nem dől össze a világ ha nem bírja hetekig. Nekem arra kellene hogy a elalvás előtt az ágyban, slozin, nyaraláskor stb egy eszközben legyen minden, és ha ennek az az ára hogy minden este töltőre kell dugni akkor legyen amíg nem találják fel a zsebatomerőművet :))

  • fpeter84

    senior tag

    válasz Jack@l #51 üzenetére

    Fogj egy jobbfajta lézernyomtatót, nyomtass ki apró betűket 300-600-1200-2400dpi-vel, és láss csodát még a két utolsó között is tisztán látni fogod a különbséget! Sztem az említett 170 felső érték úgy zöldség ahogy van, minimum egy nagyságrendet téved te talán még többet is...

Új hozzászólás Aktív témák