Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SentryGun

    aktív tag

    Én ugyan nem rendelkezem a hetek óta szóban forgó Sony accounttal (mivel nem játszom nem is valószínű, hogy fogok), de a bankkártya adatokon felül mik azok a vészesen bizalmas felhasználói adatok?
    Egyébként valahogy nem értem abból a szempontból az egészet, hogy leginkább a kártyaadatok a problémás tényezők. Időtényező szempontjából tényleg bosszantó, hogy a Sony lapított a feltöréssel kapcsolatban egy ideig... Viszont az feltörés és az első hír között eltelt időben gondolom egy ekkora adatbázist sem túl könnyű elsózni.
    Ha érintene a dolog, akkor az első dolgom lenne a hír hallatára letiltatni az érintett kártyámat. (A megvásárolt szoftverek ugyan bosszantóak, de pótolhatóak, a pénzem nem.) Ráadásul Magyarországon ha jól tudom szinte minden banknak van internetkártyája (ezt egy előző hírnél már más is említette), arról meg csak akkora összeget tud levenni, amennyi rajta van, tehát inkább bosszantó lenne (aki pedig százezreket tartana rajta, az meg is érdemli). Külföldön egyértelműen menne a kártyatiltás, egy telefon az egész, és egy héten belül megjön az új kártya is, különben is limitelhető a dolog.

    Tehát magán a Sony által nem eléggé védett rendszeren felül valahogy nem érzem át a problémát. Az más dolog, mint valaki említette, hogy a magyar Rafi-t is feltörték anno. Na, ott már komolyabban érintene a dolog, de (állítólag) a bank gyorsan leterhelte a számlákat. (Mondjuk egy jó behatolásnál gondolom, mire a "terhelés" gombra nyomna a banki szakember, a pénz nagy része már útban lenne a Kajmán-szigetekre...) Mondjuk csak egy számlán sem szabad pénzt tartani...

    Ha nagyon off lenne, akkor utólag is elnézést! :)

    Sőt szerkesztem is rögtön: Azzal teljesen egyetértek, hogy ha egy cég/márka elvárja, hogy vaskos pénzkötegeket kifizessen valaki a gépére, és szintén nem kevés pénzért használja az alkalmazásboltját(?), akkor megfelelő biztonsági rendszer is legyen mögé akasztva. A sumákolás pedig anno Csernobilnál és most Fukusimánál sem nyerő tényező - természetesen a volumenek eleve nem összeegyeztethetőek.

    [ Szerkesztve ]

  • SentryGun

    aktív tag

    válasz Black Dragon #1 üzenetére

    :D

    Egyébként mindig az van, hogy baromi nagy felhajtás indul, majd szép lassan elsikkad. A pénz fontosabb tényező... Szerintem max. kapnak egy-két nagyobb pénzbüntetést, aztán pont. (Amit meg már senkit nem fog érdekelni kifizetnek-e...

Új hozzászólás Aktív témák