Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #00137984 #283 üzenetére

    Gitárhúrok pengetése közben a finom mozdulatok jellegzetes zajokat okoznak ahogyan a zenész keze a hangszerhez ér. Na ilyeneket én a CD változatban pont csak jelzésértéken vagy sehogy sem hallottam ki...

    Ha más felvételnél a CD-verzió is hasonlóan részletes tud lenni, akkor mi a végkövetkeztetés? Mert számomra nem egyértelmű. Arról nem is beszélve, hogy nem vagyok biztos benne, hogy egy adott SACD-n található magasabb felbontású, illetve alacsonyabb felbontású verziót ugyanazon az eszközön kell-e feltétlen visszahallgatni. Ha a CD-technológia korlátait keressük, akkor a létező legminőségibb DAC dukálna alá szerintem.
    Ha nem ezt tesszük, az annyit mond, hogy azon az SACD-lejátszón az SACD részletesebb. Ami egyébként simán fakadhat szűrőbeállításból is. Pl. az én hivox DAC-om olyan drasztikus szűrőbeállításon van alapból, hogy ezen is egyértelmű a magasabb felbontású anyag fölénye. Mióta erre rájöttem, még a lejátszóprogramban felkonvertálom 176.4 kHz-re a 44.1-es anyagot, így küszöbölöm ki a szűrő hatását.

    Komolyan olyan hatása van a DAC-omban lévő szűrőnek, hogy amíg erről nem tudtam, és próbálgattam a felső frekihatárt, amit még hallok, teljesen kétségbe voltam esve, hogy 13 kHz körül meghal a hallásom. Azóta kiderült, hogy valójában 17 kHz. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák