Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz Cifu #25 üzenetére

    Belterületnek minősülő közterületen (kivéve a kijelölt kutyafuttató helyeket) csak pórázon lehet kutyát vezetni. Kültereten nincs erre vonatkozó szabályzat.

    Ezt pontosítanám - meg vannak határozva azok a területek (pl. természetvédelmi, tájvédelmi körzet, stb.), ahol pórázon vezetve lehet csak áthaladni, vagy még azt sem.
    Ezt csak azért írom, mert mindenki általánosságban beszél erdőről. Nem mindegy milyen területen vagy... Én ezt anno leleveleztem az egyik nemzeti parkkal, ők készségesen felvilágosítottak, idézve a vonatkozó jogszabályi részeket. Én is vinném a két kutyát olyan helyre, ahol nem találkoznak még csak emberekkel sem, de pont ezek miatt pl. sajnos nem igazán tudom megtenni; vagy csak nagyobb autózás árán.

    Értem azt, aki a póráz mellett szól, és azt is, aki leveszi a kutyát róla. Én sajnos azt látom, hogy miután mindig a gazda felelőssége ez (hacsak külön tiltás nincsen, ugye), sokan ebben nem ölnek kellő mennyiségű melót. Nekem az egyik kutya "igényli", hogy amikor olyan helyzet van, akkor pórázra tegyem, mert különben menne ismerkedni (kistestű, szelíd, csak kíváncsi), és ő hallgat nehezebben; de pl. a másikat ilyenkor sem kell, mert egészen egyszerűen nem érdekli a dolog, mellőlem el nem mozdul. Szóval ez a gazda felelőssége pont annyira jó, hogy mindenki úgy méri fel, ahogyan akarja. Aztán ha baj van (legyen az bármilyen jellegű), akkor utánkövetés van, és sajnos nem "megelőzés", hiszen mindannyian másképpen ítélnénk meg mondjuk az adott helyzetet, kutyát, és a kettőt együtt.

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Flagstaff #33 üzenetére

    Valahol én is azt gondolom, hogy ugyan a létünkhöz hozzá tartoznak bizonyos fajok háziasított formái, de ugye az örök ellentét, hogy egy nem-kutyás sosem fogja érteni a kutyákat, vagy esetleg félreérti. Ahhoz foglalkozni kell(ene) velük. Mióta nekünk is vannak (nekem előtte sosem volt), és még gyerekek is vannak, akár napi szinten is egészen másképpen tudunk helyzetekhez igazodni, stb. Nyaralás alkalmával pl. a házigazda kutyája átszökött a kerítésen, és pont a kapu előtt ugatott ránk, mi meg mentünk volna ki. De miután ismerjük, tudjuk a kutyák jelzéseit, stb. így minden gond nélkül ki tudtuk kerülni egymást úgy, hogy mi is kijussunk, és a kutyának is legyen tere. Oké, nem egy véreb volt :) De nah... :)

    Szóval szerintem fontos lenne, hogy az emberek valahol ilyesmi készségeket is elsajátítsanak...

    A postás megtámadása... Nos, ez viszont szerintem hiba, és a munkavédelmi előadónk szerintem levezetné neked, hogy erre azért legközelebb figyelni kellene...

    Szerk.: és (#76) fattyu:

    Mint írtam, nekem is van két, mondjuk, hogy jól nevelt és idomított, bár kistestű kutyám. Egyszer egyik ismerősömet egy tórendszernél - ahol gyerekek is sűrűn megfordulnak esetenként - egy rottveiler fogadott, nem túl jó hangulatban, gazda nélkül. Megúszták, de szóltak a vadásztársaságnak... Egy felnőttről és egy gyerekről beszélünk... Szóval jah, abban egyetértünk, hogy a népesség nagyobbik része egyébként alkalmatlan a kutyatartásra, csak sajnos nincsen szűrés...

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz Cifu #79 üzenetére

    Direkt ezért kérdeztem meg az illetékes nemzeti parkot. Ideális terület lenne, vannak, akik ki is viszik a kutyáikat, de hivatalosan nem lehet. Pedig nem találkoznának emberekkel sem. Engem is megleptek, de sajnos ezt írták... Belépni be lehet, tájvédelmi körzetről, tanyavilágról beszélünk... Még konkrét helyszínt is leírtam a nemzeti parknak, de sajnos... ez van. Azóta máshová járunk :)

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák