Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz cog777 #25 üzenetére

    Teljesen elfogadható az amiket leírtál, de nem ismered a helyzetet az én esetemben, nálunk a feladatok megoldása is az én dolgom, az embereknek már csak el kell végezniük azokat a munkákat amelyeket én megtervezek, kitalálok, megoldom hogy minél tökéletesebb legyen, stb. Más az amikor beültetnek valakit a vezetői székbe csak hogy legyen ott valaki. Lehet az jött le hogy nem vagyok rugalmas, de ez egyáltalán nem igaz, csak nem lehet azt megtenni ebben az országban mint mondjuk Dániában, mert az ottani bérek és az itteniek köszönő viszonyban sincsenek egymással. Nálam egy szerszámos keres nettó 300 ezer felett, Dániában minimum a háromszorosát, viszont úgy gondolom a 300 még így is átlag feletti ha a hazai cégeket nézem. Aztán említhetném magát a munkamorált, meg lehet nézni akár Dániában, akár az osztrákoknál mennyire odateszi magát egy dolgozó, nincs az hogy én ezt most nem csinálom meg, na még van 4 óra a munkaidőmből, ráérek még befejezni, nem az az unott munkavégzés folyik mint itt. Nálunk elsősorban csak a sírás megy, ez se jó, az se jó, mindenért más a hibás, azért is mert csak 8 általánosom van, én ugyan ennyiért nem fogok dolgozni, a fő szempont hogy a másik milyen jól keres hogy rohadna meg..............Szóval ne hasonlítsuk már emiatt se össze Dániával a mi országunkat.
    Gyerekek terén igazat adok neked, nekem most mentek harmadikba a gyerekeim, és brutális már amit tanulniuk kell, mi ilyeneket jó ha felsőbe elkezdtünk vagy még akkor sem. Az érem másik oldala viszont az hogy a mai világban ha nem tudsz nyelveket, nem kezded időben a fejtágítást mehetsz majd közmunkásnak, ami ugye nem egy életcél :)
    Simba86 : Fizikai munkát végez a többség, a szellemi munka az enyém. Egyébként nem sértődtem meg :N Egyébként igen, a termelésben vagyunk benne, ráadásul 90% - ban külföldre.
    Gargouille :Kicsit bővebben kifejtettem az álláspontomat fentebb. A lényeg hogy első a munka, a határidőket tartani kell, a termelésben nem lehet lazsálni, de ha minden zökkenőmentesen zajlik akkor természetesen a kemény kéz is tud enyhülni. Eddig még senki nem mondta hogy változtatnom kellene :)

    [ Szerkesztve ]

  • danih

    addikt

    válasz cog777 #25 üzenetére

    Daniaban mas a tapasztalatom. Meg van engedve ez az, csereben az emberek orommel dolgoznak.
    Sajnos honi mentalitásunk ezzel inkompatibilis. Legtöbb ember inkább azt tesztelgeti meddig tud elmenni.

Új hozzászólás Aktív témák