Új hozzászólás Aktív témák

  • tocsa

    senior tag

    Ezt a bekezdest sajnos nem tudtam ertelmezni, kulonosen az utolso mondatat:
    "A műholdak által továbbított adatokat az úgynevezett vivőhullámok végzik el, amelyeket többszörösen megváltoztatnak. A kódokkal végzett számítások lehetővé teszik a műhold és a vevő közti távolság megtételéhez szükséges ún. futási idő meghatározását. Az adatváltoztatások révén a műholdak navigációs üzeneteként a műholdak helyének meghatározására vonatkozó fontos információk vétele lehetséges."

    Mondjuk az elso ket mondat lenyeget ertem. Amugy pontsoan hogyan szamitjak ki a futasi idot? Gondlom valami interferometrikus modszer.
    Az utolso mondat viszont nagyon zavaros. Milyen adatvaltoztatas? Ki valtoztat es mit? Talan az angolrol forditas rossz.

    Mashonnan:
    "Maga a jelkeresés egy kétdimenziós feladat része."

    Miert 2D-s? Ha a muholdak 20.000 km magasan vannak, meg egyebkent is, ez az egesz helymeghatarozas bovan 3D-s problema. ~30.000 km a geostacionarius palya. Magyarul a muholdak helyzete folyamatosan valtozik az egbolton. Ezt hogyan kezelik le? A muholdas telefonoknal, ott konkretan meg kell talalnia a vevonek a muholdat. Itt a vevonek meg minimum 4-et kell megtalalnia.

    Masik:
    "Ahhoz, hogy a jelkeresés sikeres legyen, minden cellát meg kell vizsgálni, hogy az adott GPS-műhold vivő-illetve kódfázisa éppen melyik cellában található az adott időben."

    Milyen cellat?

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Új hozzászólás Aktív témák