Új hozzászólás Aktív témák

  • peugeotmate

    őstag

    Mindenek előtt: örülök, hogy többen érdekesnek/jónak találják a cikket! Köszönöm!

    gabor85
    Sajnos nem tudom megmondani az A-GPS adatokon érkező adatok méretét. Tudomásom szerint ez szolgáltató függő, de nem akarok hülyeséget mondani.

    Konflikt
    Mint írtam a cikk bevezetőjében: ez nem egy szakdolgozat! Csupán érdekelt a téma és a suliban pedig úgyis egy hosszabb lélegzetvételű írást kértek (bármilyen témából); hát gondoltam, miért ne írhatnék erről. Egy afféle bevezetésnek szántam én is a műholdas helymeghatározásba.

    tocsa
    Első kérdésedre a válasz: a földi követőállomásokon (katonai támaszpontokon) a műholdaktól érkezett kódokat/adatokat kiértékelik majd ezen feladatok elvégzése után visszajuttatják a műholdakra, ahol a számítógép rögzíti és eltárolja a kapott adatokat.. Elismerem, igencsak nyakatekert mondat lett. Meg a követőállomásos részt nem tettem fel ide, mivel annyira nem érdekes és egy kicsit bonyolult is.

    A második kérdésedet nem igazán értem: miért ne lehetne kétdimenziós feladat része a jelkeresés?

    Harmadik kérdésre a válasz: úgynevezett cellákban történik a jelkeresés, de hívhatnánk adategységeknek is akár. De szerintem ez kiderül a szövegből.

    bambano
    Lehet hogy igazad van, de én úgy olvastam az egyik szakkönyvben, hogy akkor nyer értelmet a katonai jelhez való hozzáférés korlátozása ha éppen háború zajlik. Gondolj bele, az 'ellenség' hozzá tudna férni a másik fél helyzetéhez. De simán lehet, hogy tévedek!

    WonderCSabo
    Szerintem ez legyen a legnagyobb probléma... :U

    [ Szerkesztve ]

    meg

Új hozzászólás Aktív témák