Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bec

    tag

    De jó hogy emlegetitek a Nokiát :) közel 20 éven át használtam én is! A Symbiant nagyon kedveltem,a droidot nem akaródzik megszokni..
    A téma címéhez szólnék hozzá : nekem is van egy ilyen Optimus Pro és igen az akksin kívűl nincs bajom vele,a stock droid jól fut rajta. Szerintem nincs jól adaptálva a droid az órára,sok mindentől függ hogy mennyi ideig bírja pl. ha kikapcsolod a google szinkronizálásokat meg a store frissítéseket akkor jelentős akksit takarítasz meg,(nálam jelenleg 22 óra használatot ír az akksi manager)valamiért ha nincs semmilyen aktív kapcsolat akkor is (a háttérben) folyamatosan aktív,nem megy alvó üzemmódba. Így ha reggel leveszed a töltőről és csak az asztalon van egész nap sötét kijelzővel akkor is estére lemerülhet.Fos,de ezt többen jelezték a gyártónak és ígértek hozzá javítást frissítést.
    Jelenleg 4 firmware van hozzá. 1.6-ról indultak,majd 2.5./2.6/2.7. a szokásos MTK tools-al könnyedén down- vagy upgradelhető. Állítólag hosszabb használat alatt annyira felmelegszik hogy a hővédelem miatt nem lehet használni (jogos) ez nálam még nem jött elő. A belső akksi 800mAh ami bőven elég kellene legyen 2 napig,viszont a rendszer állandóan dolgozik a háttérben ami okozhatja a gyors merülést.Ha ezt megoldanák a fejlesztők valahogy akkor szerintem elég jó szerkezet lenne. Így marad a naponta töltögetés.
    Írtam a gyártónak és van lehetőség akksi rendelésre Ali-n. A cseréje biztos macerás lesz.
    Ami szvsz. jó benne,telepíthető .apk --k,futtatható rajta turísta navi,Bt. fülessel zenehallgatás,kamera elfogadható,letölthető számlapok az AMOLED kijelzőn elég jól mutatnak,4G net,és túrázáshoz sportoláshoz nem kell cipelni a mobilt elég átirányítani a hívásokat az órára (a beszéd minősége teljesen használható).

  • Bec

    tag

    válasz Mr. Y #15 üzenetére

    Sajna a garancia náluk (a korábbi írások alapján) nehezen működik. Szerintem nem akksi probléma van,(eleinte arra gyanakodtam én is) ha megméred egy USB-s kijelzős töltővel kb.800mAh töltődik vissza a teljesen lemerültbe. Valaki írta hogy valami kínai kernel hiba van,ami nem engedi lekapcsolni a procit,így feleslegesen állandóan megy ami lezabálja az akksit. Van rá TWRP (Team Win Recovery Project ) és azzal telepíthető az ADB,így aki jártas a témában testre tudja szabni az egyes modulokat. (nem értek hozzá csak olvastam).pl. kikapcsolni ami sokat fogyaszt,állítólag így akár 3 napos használatot is kibír.

  • Bec

    tag

    válasz Vikipizsama #21 üzenetére

    Itt nézted : [link]
    Azért annyira nem rossz az akksi idő!
    3 nap használat után még 3 nap van hátra..

  • Bec

    tag

    válasz Mr. Y #23 üzenetére

    A képet a kospet fórumról másoltam be, nekem max. 1 napot bír. Nagyon sokat kerestem a probléma okát és azt kell mondjam hogy számomra útvesztő.. Meg root-olják az androidot (TWRP) hogy mélyebben hozzáférjenek,majd analizáló app.-okkal vizsgálódnak hogy miért nem alszik kikapcsolt képernyőnél (ez utóbbi több telefon márkánál is jelen van) egyes applikációk/folyamatok nem engedik mély alvásba a procit emiatt állandóan megy a háttérben és lezabálja az akkut. ADB-vel sok mindent sikerült megtudnom a mély alvás és az időszakos ébresztésekről amiből rengeteg van,több háttérben futó folyamatot letiltottam így, mégis csak 31 óra a max. készenléti időm. Valami még van ami "ébren tartja" ehhez mélyebben kellene elmerülni az Android vagy Linux világában. Talán ha itt lenne ilyen szaki aki segítene benne én szívesen témáznék vele. :R

  • Bec

    tag

    Még egy pár szó,a hasonló kialakítású Androidot futtató órákba (véleményem szerint) minimális eltéréssel vagy ugyan azt a hardware-t rakják,mert a flash tool-al más márkák firmware-je is tökéletesen probléma mentesen futtatható.
    Arra kell figyelni hogy flasheléskor a boot.img az eredeti Kospet-es maradjon. Használtam heteken át a Zeblaze Thor 5 fw-jét pl. a teljes firmware is működik de az érintő képernyő fordítva működik,a Kospet fw-ből csak a boot.img telepítése helyreteszi (ez tartalmazza az alap kernelt) a Lemfo 9 firmware is működik de fejjel lefelé jelenik meg a teljes rendszer,ezt is a boot.img helyreállítja. Eleinte (valahol olvastam hogy hibás a kernel) e miatt kezdtem próbálgatni más gyártók fw-jét ami jelentős változást nem hozott akku időben. Gyanítom hogy a sorozatgyártásnál adódik valami alkatrész hiba,vagy hibás alkatrész ami miatt nem megy "mélyalvásba".
    A beépített akku 800mAh, készenléti állapotban (Airplane módban) 4%/óra fogyasztást látok ami 32mAh/óra ez szerintem rengeteg!! Éppen hogy egy napot megy,és közben semmit nem csinált.
    Ma érkezett meg a csere akku,(erre is gyanakodtam hogy selejtest raktak bele) kicseréltem többet pár nap múlva tudok mondani..

    [ Szerkesztve ]

  • Bec

    tag

    válasz Mr. Y #26 üzenetére

    Nekem is a visszaküldést javasolták,nem éltem vele (szerintem drága és reménytelen,más termékekkel van tapasztalatom) Az akkut Aliexpress Kospet Store-ból rendeltem,15 db. 1$ bónt kell venni majd fizetéskor üzenetet hagyni hogy Battery Optimus Pro 3/32.
    A gyári dokkoló néha szarul érintkezik,én egy USB-s fesz.kijelzővel használom ami kijelzi az felvett áramot így amikor nem érintkezik akkor 0.00mAh jelez miután picit megmozgatom felugrik 400mAh,így látható az is amikor teljesen feltöltődik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák