Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz adika4444 #1 üzenetére

    Szia!

    A cikk írásával nem volt célom disztró háborút kirobbantani, szerintem szubjektív kinek mire van szüksége.

    Az én váltásomnak szerver oldalon több oka van:

    1.) Szintén sok minden konténerben fut nálam is, de van, amit kénytelen vagyok a host OS-on is frissen tartani, pl. Python. Megelégeltem, hogy a Debian még a 3.5-nél járt, amikor már rég volt 3.7.9 is. Persze a saját fordítás/PPA működhet, de azzal is akadtak kényelmetlenségek, pl. ha egy függőség könyvtárat frissítettem, akkor le kellett vagy 8 csomagot újból fordítani. Még a repókban ezek automatizálva vannak. Ok, hogy Debianba is megy backport, de nem igazán kerülnek bele új funkciók, inkább security update-ek.
    2.) A Fedora a RHEL "teszt buildje" mindig, ezáltal igen aktívan van fejlesztve és a közösség is nagyon aktív mögötte = van community support.
    3.) Nagyon tetszik a Fedora féle yum csomagkezelő, soha nem akadt még be nekem, míg az apt esetében volt olyan, hogy olyan szinten kiakadt egy rossz csomag telepítése után, hogy le akarta töröltetni velem a teljes grafikai környezetet. :D
    4.) Mindig friss kernel. Ez számomra "crucial". Docker helyett podman-t használok, ami teljes mértékben userspace, nem is feltétlenül szükséges root a futtatáshoz, így minden konténerem teljesen rootless módon fut a hoszton, ráadásul Docker API kompatibilis. Viszont a fájlrendszerekhez fuse csatolásokat használ, amiben nemrég pusholtak rengeteg optimalizációt, talán az 5.4-es kernel verziónál. Érezhető a különbség. :)
    5.) Amikor felrakod az OS-t, az egy eleve élő tűzfal konfigurációval és SELinux-szal jön. Eleinte féltem az utóbbitól, de egész hozzászoktam mára. Számomra ez egy hatalmas plusz.

    Azon kívül kb akkor váltottam, mikor a Fedora 29 volt porondon, most 32 csücsül az összes vasomon, minden beton stabilan működik, egyszer nem volt semmivel sem gondom. Cserébe friss is a rendszer.

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hcl #3 üzenetére

    A dd nem rossz ötlet, csak akkor kellett volna repartitioning gondolom. Így meg a grafikus telepítővel egyenesen úgy került fel minden, ahogy lennie kell :).

    Netbootot viszont így elsőre nem értem. Azt hogy oldottad volna meg? Hoszting oldalon annyi van, hogy van egy chechbox, hogy "restart in rescue shell", ami valami flaget állít, hogy az ő PXE szerverükről induljon a vas, ne a diszkekről. Mivel ahhoz a PXE szerverhez nincs hozzáférésem, nincs ötletem mire gondolsz.

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz hcl #5 üzenetére

    Oh, ez hasonló ahhoz az elképzeléshez, amit a cikkben is említettem. Csak én az initrd-t és vmlinuz-t az SSD-re rakom, amikor még megy az eredetileg telepített Debian/Ubuntu, aztán reboot, grub intercept és betöltöm ezeket a fájlokat a RAM-ba. Még net se kell hozzá. A gond ezzel az, hogy a hoszting által adott VNC elérés nem igazi VNC, hanem egy webes valami és nincs egér támogatás, illetve csak betűket és számokat lehet beírni. Most belegondolva bootolhattam volna egy Debian rendszert NFS csatolásról is viszont, amibe rakhattam volna egy előre megírt szkriptet és telepíthettem volna úgy. De ahhoz custom debian kernelt kellett volna forgatnom, ami tud netbootot.

    [ Szerkesztve ]

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Új hozzászólás Aktív témák