Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz Integrale #894 üzenetére

    Nem csak, pl. a hotagulas sebessege is, tehat hiaba limitel egy max homersekleten, ha azt gyorsabban eri el. Meg a huvos feluletre helyezes sem mondhato biztosan jobb megoldasnak, mert attol is fugg, hogy a homeres milyen ponton tortenik es mekkora aranyban szabalyoz alapbol vissza. Ha teszem azt feluton a cella magja es a burkolata kozott, akkor elegendo teljesitmenytartalek(visszaszabalyozas mellett) eseten ha jobban hutod kicsivel a feluletet, akkor magasabb lesz a belso homerseklet, amig a feluton levo allandon van tartva(nagyobb meredeksegu homerseklet gradiens).

    Ezen felul a nagyobb aramsuruseg is problemat okoz, mert a cella belso ellenallasa az elektroda felulete menten nem allando, hanem ingadozik(gyartasi szoras, szerkezeti hibak). Mivel a teljesitmeny I^2*R-re adodik, igy belathato, hogy az aram novekedesevel aranyosan novekednek a lokalis hot-spotok homersekletei az atlaghoz kepest. Tehat te hiaba mersz egy elfogadhato atlagos homersekletet valahol, attol meg az helyenkent nagyobb csucshomerseklettel jar. (Negyzetes kozepertek vs csucsertek).

    Az allando aramu toltes nagyjabol 60-80%-ig tart, onnantol a feszultseg korlatozasa miatt visszaesik. De abban a 60-80%-os tartomanyban nagyobb az aram(jnagyobb toltoaramnal kevesebb toltesszintig lehet maximalis arammal tolteni ugyanakkora feszultsegkorlat miatt).

    Sajnos egy szimpla kiserletezes nem eleg, mert ezek a problemak annal hosszabb tavon jonnek elo. Az akkumulator elettartama vegen majd jobban kijonnek a kulonbsegek, akkor lesz erdemes par kiserletet vegrehajtanod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák